Birželio 16-ąją Egipto prezidentas Mohammedas Mursi Luksoro gubernatoriumi paskyrė teroristinės grupuotės „Al Gama‘a Al Islamiyya“ („Islamo grupė“) valdantįjį narį 52 metų Adelį El Khayatą, tuo sukeldamas nemenką ir egiptiečių, ir šalį lankančių svečių pasipiktinimą: minėtoji organizacija atsakinga už 1997 m. teroro aktą Luksore ir kitas žudynes, pranešė „Ahram Online“ (http://english.ahram.org.eg/News/74285).
Turizmo ekspertai nerimauja, kad, gubernatoriumi tapus ultrakonservatyviam A. El Khayatui, gali sumažėti Luksorą lankančių užsieniečių.
Be A. El Khayato, M. Mursi paskyrė dar 16 naujų provincijų gubernatorių. Septyni iš 17 paskirtųjų priklauso „Musulmonų brolijai“, kuriai vadovauja prezidentas.
Po gubernatorių paskyrimo Egipte įvyko protestas, jo metu buvo laikomi plakatai su užrašais „Mes nenorime teroristų“ ir „Vyriausybė ambasadorių pakeitė teroristu“ (buvęs Luksoro gubernatorius Ezzatas Saadas anksčiau dirbo Egipto ambasadoriumi Rusijoje).
Luksoras vadinamas vienu didžiausių pasaulyje muziejų po atviru dangumi.
„Al Gama‘a Al Islamiyya“ atsakinga už 1981 m. įvykdytą Egipto prezidento Anwaro El Sadato nužudymą (tuomet A. El Khayatui teko metus praleisti kalėjime), taip pat liūdnai pagarsėjusias žudynes prie Hačepsutos šventyklos Luksore, kai 1997 m. lapkričio 17 d. automatiniais ginklais bei peiliais teroristai nužudė 58 turistus ir 4 egiptiečius, dar bent 26 sužeidė. 1992-1998 m. per šios teroristinės grupuotės kovas su Egipto vyriausybe žuvo bent 796 egiptiečių policininkai ir kareiviai, civiliai, turistai, patys teroristai. 1995 m. Etiopijoje grupuotė bandė nužudyti tuometį Egipto prezidentą Hosnį Mubaraką, 1996 m., graikų turistus palaikę žydais, nušovė 18 turistų Kaire.
Po 2011 m. Egipto revoliucijos minėtoji grupuotė įkūrė Statybos ir vystymo partiją („Hizb El Benaa wa El Tanmia“), ši parlamente užėmė 13 vietų iš 498.
Egipto koalicijos turizmui palaikyti vadovas Ihabas Moussa pareiškė, kad „Mursi mirtinai gąsdina turistus, paskyręs El Khayatą Luksoro gubernatoriumi“, ir davė prezidentui 72 valandas persigalvoti, antraip pagrasino kreiptis į UNESCO.
Buvęs turizmo ministras Mouniras Fakhri Abdel-Nouras teigia, kad A. El Khayato paskyrimas gubernatoriumi įrodė, jog „Mursi ir jo bendrai praranda savikontrolę“, nes „kietakakčiai islamistai į senovinį egiptiečių paveldą žiūri kaip į pagoniškus stabus, kuriuos reikia sunaikinti“.
2012-ųjų lapkritį radikalus salafistas Morganas El Gohary paragino nugriauti Gizos piramides ir Sfinksą, kad „jie nebūtų ir vėl garbinami“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]