Spalio 17 d. rytas buvo itin nerimastingas „WikiLeaks“ įkūrėjo, jau ketverius metus gyvenančio Ekvadoro ambasadoje Londone, Džuliano Asanžo (Julian Assange) gerbėjams ir visiems, kam rūpi 10 mln. paviešintų „WikiLeaks“ dokumentų. Pasak „WikiLeaks“ darbuotojų, Dž. Asanžui Ekvadoras atjungė internetą iš karto, kai jis paviešino Hilari Klinton (Hillary Clinton) kalbas. Ekvadoro atstovai pareiškė, kad Dž. Asanžui prieglobstis ir toliau bus suteikiamas.
Sąmokslo teorijų mėgėjai buvo paskelbę net hipotezę, kad Dž. Asanžo jau nebėra gyvo. Kol kas tai, ar jis gyvas, ar ne, nėra patvirtinta. Konspirologų abejonėms pagrindo yra: spalio 17-ąją netikėtai „WikiLeaks“ paskyroje „Twitter“ atsirado trys 64 ženklų kodai, vadinami „mirusiojo jungikliu“ (Dead man‘s switch). Tokie kodai skelbiami, kai vartotojas neprieinamas: yra miręs arba jaučia artėjantį pavojų savo gyvybei ir palieka šiuos kodus, kad jais išmanūs kompiuterininkai atrakintų už jų slypinčius archyvus. Dž. Asanžas paliko raktus trims archyvams, kuriuos pavadino JAV valstybės sekretoriaus Džono Kerio (John Kerry), Ekvadoro ir Jungtinės Karalystės (UK) vardu ir pavadinimais.
Net jei minėti trys archyvai nebus atrakinti, spalio 15 d. buvo paviešinta, kad H. Klinton rinkimų kampaniją remia „Goldman Sachs“. Tarp demokratų tai sukėlė baimę, kad H. Klinton pernelyg smarkiai flirtuoja su Vol Stritas.
H. Klinton bei jos atstovai nepaneigė, kad tai tiesa.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]