Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis sako, kad frakcija, antradienį susitikusi su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu, vasarą analizuos jo pateiktus argumentus ir rudenį apsispręs dėl prokuratūros 2012 metų Seimui pateiktos veiklos ataskaitos.
„Generalinis prokuroras buvo išklausytas. Mes šiandien galutinės pozicijos nesuformulavome, kol kas ji lieka tokia, kokia buvo svarstymo metu. Aišku, per vasarą analizuosime ir rudenį apsispręsime“, - žurnalistams sakė E. Masiulis.
Liberalai sako išgirdę D. Valio argumentus. „Tačiau aišku, kad klausimų kol kas yra prisikaupę kur kas daugiau negu atsakymų“, - sakė E. Masiulis.
Jo teigimu, būtų gerai, jei D. Valys būtų atėjęs į frakciją prieš teikiant ataskaitą Seimui, tačiau jis savo iniciatyva ir prašymu nutarė antradienį susitikti su frakcijos nariais.
Antradienį generalinis prokuroras D. Valys susitiko ir su valdančiąja Socialdemokratų partijos frakcija.
Kaip ELTA jau skelbė, birželio 25 d. Seimas, išklausęs generalinį prokurorą D. Valį, nepritarė prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai. Už Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos“ po pateikimo balsavo 31 Seimo narys, „prieš“ buvo 28, susilaikė 32 parlamentarai.
Nepritarus po pateikimo parlamentarai pavedė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti šį projektą. Komitetas, patobulinęs projektą, siūlo nepritarti Seimui pateiktai prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai. Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.
Seimui siūloma nepritarti generalinio prokuroro D. Valio pateiktai ataskaitai, „atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitoje pateikti duomenys ir vertinimai yra deklaratyvūs ir neatspindi realios padėties prokuratūros institucijai atliekant valstybės pavestas funkcijas“.
Nutarimo projekte siūloma nustatyti prokuratūros 2013-2016 metų prioritetines veiklos kryptis. Siūloma stiprinti baudžiamąjį persekiojimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų; organizuotų grupių ir nusikalstamų susivienijimų padarytų nusikaltimų; vaikų seksualinio išnaudojimo; neteisėto praturtėjimo ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo; nusikalstamų veikų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui; kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.
Nutarimo projekte siūloma stiprinti kriminalinės žvalgybos veiksmų teisėtumo kontrolę ir koordinavimą. Tarp prioritetų yra ir viešojo intereso gynimas valstybės teisių ir teisėtų interesų gynimo srityje; vaiko teisių ir teisėtų interesų gynimo srityje; baudžiamojo proceso procedūrų supaprastinimas. Nutarimo projekte kalbama ir apie prokuratūros administravimo tobulinimą, išteklių (žmogiškųjų, finansinių, infrastruktūros) efektyvesnį valdymą.
Eltos inf.