2024 m. liepos 28 d.

 

Europai skalūnų dujų gavyba nereikalinga

18
Paskelbta: 2015-06-10 15:51 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 10 d. Europos Parlamentas nepritarė konservatoriaus Algirdo Saudargo (Europos liaudies partija) parengtai rezoliucijai dėl Europos energetinio saugumo strategijos. Tokį sprendimą lėmė priimta pataisa, nukreipta prieš skalūnų dujų gavybą.

Ši pataisa, kuriai pritarė 338 EP nariai, nepritarė 319, o susilaikė 42, teigė: „Parlamentas mano, kad hidraulinio ardymo vykdymas Sąjungoje kelia riziką ir neigiamas pasekmes klimatui, aplinkai ir visuomenės sveikatai ir dėl jo kyla grėsmė, kad nebus pasiekta ilgalaikio ES anglies dioksido kiekio mažinimo tikslo; taip pat mano, kad atsižvelgiant į ribotas netradicinių rūšių kuro galimybes prisidėti patenkinant būsimus ES energijos poreikius, taip pat į aukštas investicijų ir eksploatavimo išlaidas, hidraulinis ardymas nėra perspektyvi technologija; todėl ragina valstybes nares neleisti naujos veiklos, kuri apimtų netradicinių rūšių kuro žvalgymą ar gavybą ES, kol nebus įrodyta, kad jis saugus gamtai, piliečiams ir darbuotojams.“

Priėmus šią pataisą, už A. Saudargo parengtą rezoliuciją balsavo 277 EP nariai, 315 buvo prieš, o 111 susilaikė.

Lietuvoje išrinktų EP narių nuomonės

Birželio 9 d. vakarą surengtoje diskusijoje šia tema kalbėjo keletas Lietuvoje išrinktų europarlamentarų.

„Be geresnės komunikacijos, bendradarbiavimo ir kalbėjimo vienu balsu su trečiosiomis šalimis Europa negalės užtikrinti vieningos energetikos politikos ir energetinio saugumo. Privalome pasiekti, kad solidarumas [..] būtų ne vien tik žodžiai, bet konkretūs veiksmai, – kalbėjo EP pranešėjas A. Saudargas (Europos liaudies partija). – Turime skirti ypatingą dėmesį tiekėjų įvairinimui, taip pat vietos energijos gamybos didinimui ir skatinimui. Turime ir galime naudoti vietos išteklius – iškastinį kurą, atsinaujinančius energijos šaltinius bei pažangias technologijas“, – akcentavo jis, ragindamas kartu „neužmiršti, kad Europoje vis dar yra energetinių salų, kurias būtina integruoti į Europos tinklus“.

„Gilėjanti įtampa tarp Europos Sąjungos ir Rusijos siunčia rimtą signalą visai ES kuo skubiau sukurti visiškai sujungtą, integruotą ir sukrėtimams atsparią energetikos sąjungą“, – pažymėjo Zigmantas Balčytis (Socialistai ir demokratai). Pasigedęs regioninio požiūrio energetinio saugumo srityje, jis atkreipė dėmesį į būtinybę sinchronizuoti Baltijos regiono elektros tinklus su likusios ES tinklais. Z. Balčytis taip pat apgailestavo, kad „iki šiol nebuvo imtasi veiksmų politiškai remti tas valstybes nares, kurios ir toliau nori naudoti ar vystyti branduolinę energetiką“.

Savo ruožtu Bronis Ropė (Žalieji) kritiškai vertino branduolinės energijos ateitį ir pageidavo „ryžtingesnio raginimo atsisakyti ištikimybės praėjusio amžiaus artefaktams: didelę žalą galinčiai kelti branduolinei energetikai bei didelę žalą darančiai iškastiniu kuru paremtai energetikai“. Paprašytas patikslinti savo poziciją dėl branduolinės energijos jis pažymėjo: „Gamybos metu, jeigu nėra avarijų, viskas gerai. Bet kaip paskui išspręsti panaudoto kuro, branduolinių atliekų klausimus? Šiandien Europoje atsakymo nėra, yra tik sprendimas penkiasdešimčiai metų. O kas toliau?“.

Antanas Guoga (Liberalai ir demokratai) kvietė nuo strategijų pereiti prie konkrečių veiksmų. „Šiandien trijų ES valstybių elektros rinkos priklauso nuo išorinio tiekėjo – Rusijos. Tai didina techninį pažeidžiamumą, taip pat, atsižvelgus į dabartinę geopolitinę situaciją, sumažina energetinio saugumo lygį“, – teigė europarlamentaras. Jis kartu pažymėjo, kad atspariai energetinei sąjungai nepakanka vien tik infrastruktūros, o būtina ir sinchronizacija. „Mums reikia solidarumo, bendradarbiavimo ir europinio požiūrio tarp ES valstybių, kuris leistų užbaigti šią nepriimtiną situaciją“, – kalbėjo A.Guoga.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
18. tammm AAAA
(2015-06-24 13:25:29)
(89.116.95.151) Parašė:

O kiek tamsta gauni iš libersnukių?



17. AAA
(2015-06-12 17:06:10)
(86.100.25.35) Parašė:

Įdomu,kiek saudargas gavo iš jankių?



16. nepartinis
(2015-06-12 16:54:02)
(78.62.143.3) Parašė:

Europa, palyginus su JAV, yra labai tankiai apgyvendinta teritorija, neturinti didelių dykumų, stepių, prerijų bei kitų negyvenamų plotų, todėl joje atlikti hidraulinius sprogdinimus yra labai rizikinga tiek dėl aplinkos apsaugos, tiek dėl nenuspėjamų tektoninių padarinių. Branduolinė energetika yra labai brangi energijos rūšis ir ilgas jos atsipirkimo laikas, be to visos ES šalys naudojančios branduolinę energetiką yra priklausomos nuo šalių branduolinio kuro tiekėjų. ES šalys branduolinio kuro perka iš Rusijos (27,4%), Kanados (17,2%), Nigerijos (12,7%), Australijos (12,2%), Kazachstano (12,1%) ir net 1,3% iš JAV. Tad kur jūs matote nepriklausomą branduolinę energetiką. Nepriklausoma gali būti tik hidro, vėjo, saulės bei žalioji energetika.



15. tam kremliaus sėkmei
(2015-06-12 16:17:54)
(89.116.95.151) Parašė:

Tai sėkmė Lietuvai, kad atsisakė skalūnų išgavimo. Skalūnų išgavimas tankiai gyvenamose vietovėse yra savižudybė analogiška Pilėnų gynėjams. Tik visiški debilai gali leisti ieškoti skalųnų savo sodybos kieme.



14. turi saugoti
(2015-06-11 14:45:00)
(5.65.86.121) Parašė:

Mylintys savo Tevyne nieekada neisileis niokoti savo sventos Zemes .Kas gi gali noreti gerti nuodinga vandeni , tik negalintys pasipriesinti .? Kiekvienas turi saugoti savo Zeme maitintoja .



13. Darius
(2015-06-11 12:55:59)
(78.250.56.3) Parašė:

Be reikalo jus uzsipuolate B.Rope ir tariama jo nezinojima. Pirma, kaip patys minite komentaruose, si technologija pritaikyta tik "Rosatom"o, reiskia Rusijos. kas gi dabar isileis sia "teroristine" sali su savo technologijomis i ES ? O juk be "Rosatom" yra "Hitachi" ir etc....



12. Dzūkija > 10. nu to
(2015-06-11 11:47:36)
(78.62.212.240) Parašė:

Didžiausia problema - stresas...ir naujos maisto auginimo ir gaminimo technologijos...Pesticidai,herbicidai,EE...Ar gali pienas natūraliomis sąlygomis nekisti savaitėmis...Nuo to ir pradėkime...Geriau mažiau...bet sveikiau...Beje,labai dažnai augalų "apsaugos" ir trašų gamyba tose pačiose rankose,kaip ir ginklų pramonė...



11. yel“l“ow submarine to 10. nu to 7
(2015-06-11 11:36:22)
(78.63.212.238) Parašė:

ar tamsta skaitai viską, ar kas penktą žodį ? - “kuras perdirbamas ir naudojamas toliau “ , t.y. kituose ar net tuose pačiuose reaktoriuose - ir dėl vėžio :)) - nebūkite ropė :))) - kancergeninių faktorių yra tūkstančiai - ir tik vienas-penki procentai iš jų - radiologinio pobūdžio - tačiau tame tame ne tiek branduolinės energetikos nuopelnas, kiek bendra radiologinė tarša - ypač likusi po nekontroliuojamų branduolinių bandymų bei ankstesnių avarijų/katastrofų, bei po anglinės energetinės epochos, o taip pat - saulės radiacija, kuri buvo, yra ir bus :))



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras