EP vadovas Martinas Šulcas (Martin Schulz) kalbėjosi su „Euronews“ korespondentu, kuriam išsakė baimes apie Europos migracijos krizę, nesugebėjimą paskirstyti pabėgėlių ES, o atgal Turkija migrantų nepriima.
M. Šulcas sakė: „Mums mestas globalus iššūkis. Čia, Europoje, Briuselyje, aš ir daugelis kitų siūlome šiam globaliam iššūkiui europietišką atsakymą. Mes duodame konkrečius pasiūlymus. O yra tokių, kurie sako: „Ne, Europa čia ne prie ko. Dėl šio iššūkio turi atsakyti pavienės nacijos. Tai nacionalinių valstybių reikalas.“ Kitaip tariant, bendrą problemą jie siūlo spręsti nacionaliniu lygiu. Štai kad ir Vengrija. Jos premjeras siūlo surengti referendumą dėl pabėgėlių priėmimo. O Vengrijoje jų apie 1300. Nejau 1300 pabėgėlių – tiek daug, kad dėl to reiktų rengti referendumą? Tai – tipiškas populistinis, nacionalistinis atsakas į pasaulinį iššūkį. 28 ES šalyse gyvena 508 mln. žmonių. Paskirstyti milijoną pabėgėlių tarp 508 mln. gyventojų nėra jokia problema. Tik viena, dvi ar trys šalys mato tame problemą. Manau, kad iš jų pusės ciniška atsisakyti dalyvauti pabėgėlių perkėlime. Jie sukelia problemų kitoms valstybėms, tuomet kritikuoja Europą, kad ji neva nesugeba išspręsti šios problemos. Tai neturi precedento Europos politikoje.
Turkija padeda geriau kontroliuoti migrantų srautą. Tačiau būtina sustiprinti veiksmus prieš kontrabandininkus. Turkijai teks kiek palaukti, kol ES surinks jai pažadėtus 3 mlrd. eurų.“
Šaltinis: euronews.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]