Korporacijų ir jų lobistų veikla bandant lengvai prastumti CETA stringa: dėl Belgijos regiono Valonijos užsispyrimo CETA pasirašymas stringa. Dėl to Europos Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas kreipėsi į Belgiją ir davė jai ultimatumą iki pirmadienio, spalio 24 d. Neskelbiama, kas bus daroma su Belgija, jei ji nepersigalvos.
Jei CETA nepasirašys visos 28 ES šalys, ji neįsigalios ir JAV korporacijos per Kanadą negalės valdyti Europos rinkos.
Parengtas atskiros deklaracijos, skirtos Belgijos vyriausybei, juodraštis, laukia parašų.
ES vadovai išgyvena: jei Valonija jų nepadės, nepadės tokios kaip spalio 21 d. vykusios 11 valandų derybos su Kanada. Po jų Kanada spalio 22 d. rytą pareiškė jau galinti pasirašyti CETA, o Belgija to daryti nė neketina.
Nedramatizuojant, Europos ateitis dabar priklauso nuo valonų (Walon), Europos tautos, gyvenančios pietų Belgijoje ir šiaurės rytų Prancūzijoje, kalbančios prancūzų kalbos valonų tarme. Jų Belgijoje yra 3,24 mln., pasaulyje – 4,2 mln.
Į moralinę pagalbą Valonijai (Walonreye) ateina daugybė protestuotojų Prancūzijoje, Lenkijoje, Ispanijoje. (Lietuvos valdžia palaiko CETA – red. past.)
CETA šalininkai sako, kad jei ES nepasirašys sutarties, tai visoms ES šalims grės krizė, dar didesnė nei dėl „Brexit“ ir pabėgėlių.
Šaltiniai: wsj.com, nationalpost.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]