2025 m. sausio 17 d.

 

ES gyventojų augimą pernai daugiausia pakurstė migrantai

Paskelbta: 2013-11-21 11:40 Autorius: Naujienų redaktorius
www.eubusiness.com tinklalapio fragmentas
www.eubusiness.com tinklalapio fragmentas

Migrantai išlieka pagrindiniu veiksniu, skatinusiu Europos gyventojų augimą 2012 metais, skelbia „EUbusiness“, remdamasis naujausiais duomenimis.

Europos Sąjunga praėjusiais metais užregistravo beveik 900 tūkst. migrantų antplūdį, kuris yra keturgubai didesnis už natūralų prieaugį – skirtumą tarp gimstamumo ir mirčių statistikos 1000-iui gyventojų.

Tačiau, kaip rodo Europos Sąjungos statistikos agentūra „Eurostat“, legalių migrantų skaičius antrus metus iš eilės sumažėjo.

2012 metais ES populiacija paaugo 1,1 mln., t. y. 2,2 proc. 1000-iui gyventojų. Ankstesniais metais (2011 metais) užfiksuotas beveik 1,8 mln. nuosmukis. Natūralus gyventojų prieaugis regione – 0,2 mln., o migrantų atvyko 0,9 milijono. Didžiausias natūralus gyventojų prieaugis – Airijoje, Kipre, Liuksemburge, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Žmonių judėjimui į 28 valstybes turinčią Bendriją ir iš jos, kaip ir ES viduje, didelės įtakos turėjo rekordinė 18 mėnesių trukusi recesija septyniolikoje euro zonos šalių.

Iš Ispanijos, sprogus nekilnojamojo turto ir kreditavimo burbului ir pagausėjus jaunų bedarbių būriui, išvyko per 160 tūkst. žmonių.

2012 metais migrantai daugiausia plūdo į Vokietiją ir Italiją – šiose šalyse migrantų skaičius atitinkamai išaugo maždaug 390 ir 370 tūkstančių, nors mirčių čia buvo daugiau negu gimimų.

Graikijoje, Airijoje ir Portugalijoje, gavusiose finansinę antikrizinę paramą, praėjusiais metais daugiau žmonių išvyko, negu atvyko, nors Airijoje gimimų buvo pastebimai daugiau negu mirčių.

Tuo tarpu Lietuvos gyventojų skaičius 2012 metais smuko žemiau trijų milijonų ribos. Per dešimt metų gyventojų Lietuvoje sumažėjo net puse milijono. Nuo 2004-ųjų, šaliai įstojus į ES, nemažai jos gyventojų išvyko į Didžiąją Britaniją, Airiją, kitas ES šalis.

O štai Didžiojoje Britanijoje 2012 metais užfiksuotas didžiausias gyventojų prieaugis – beveik 400 tūkst. – tiek dėl natūralaus, tiek dėl migrantų prieaugio.

„Eurostat“ duomenimis, šių metų sausio 1 d. ES buvo 505,7 mln. gyventojų, o tą pačią 2012 m. dieną – 504,6 milijono.

Pernai Europos Sąjungoje gimė 5,2 mln. kūdikių. Didžiausias gimstamumas užregistruotas Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Švedijoje ir Kipre. Mažiausias gimstamumas užregistruotas Vokietijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Italijoje, Vengrijoje.

Gyventojų skaičius augo didžiausiose ES valstybėse – Vokietijoje (iki 80,5 mln. gyventojų), Prancūzijoje (65,6 mln.), Didžiojoje Britanijoje (63,9 mln.) ir Italijoje (59,7 mln.).

2012–2013 m. laikotarpį gyventojų padaugėjo septyniolikoje ES valstybių narių, o sumažėjo vienuolikoje. Peržiūrėjus visus rodiklius labiausiai gyventojų padaugėjo Liuksemburge, Maltoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje ir Austrijoje, o sumažėjo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje, Graikijoje ir Portugalijoje.

Lenkijoje, iš kurios nuo 2004-ųjų daugiausia išvyko gyventojų į kitas ES nares, migrantų skaičius 2012 metais sumažėjo iki mažiau kaip 7 tūkst. Tuo tarpu Norvegijoje ir Šveicarijoje pernai užfiksuotas migrantų prieaugis – po vieną naują imigrantą šimtui gyventojų.

2012 metais regione buvo užregistruota penki milijonai mirčių. Daugiausia mirčių užregistruota Bulgarijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Kroatijoje. Mažiausias rodiklis nurodomas Airijoje, Kipre, Liuksemburge, Maltoje ir Nyderlanduose.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras