Europos Sąjunga (ES) pareiškė susirūpinimą dėl Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui skirtos penkerių metų laisvės atėmimo bausmės. Bendrijos teigimu, teismas kelia klausimų dėl teisinės valstybės principų Rusijoje, skelbia „Reuters“.
Kovos su korupcija aktyvistas, inicijavęs masinius protestus prieš prezidentą Vladimirą Putiną, buvo pripažintas kaltu dėl mažiausiai 16 mln. rublių (494 tūkst. JAV dolerių) grobstymo. Teismas nusprendė, kad A. Navalnas 2009-aisiais, kai dirbo Kirovo srities gubernatoriaus patarėju, pasisavino 10 000 kubinių metrų medienos.
A. Navalnas neigė jam pareikštus kaltinimus ir tvirtino, kad tai V. Putino bandymas nutildyti jį.
ES užsienio reikalų įgaliotinės Ketrinos Ešton (Catherine Ashton) atstovas teigė, kad ji yra susirūpinusi dėl A. Navalno bei jo bendrininko Piotro Oficerovo pripažinimo kaltais bei jiems skirtų bausmių. P. Oficerovas nuteistas ketveriems metams nelaisvės dėl bendrininkavimo.
„Jiems pateikti kaltinimai per teismą nebuvo pagrįsti (...). Ši pasekmė kelia rimtų klausimų dėl teisinės valstybės principų Rusijoje. K. Ešton tikisi, kad jiems skirtos bausmės bus persvarstytos skundų proceso metu“, – sakė K. Ešton atstovas.
JAV ambasadorius Maskvoje Maiklas Makfolas (Michael McFaul) teigė: „Mes esame labai nusivylę A. Navalno nuteisimu bei akivaizdžia politine motyvacija šiame teisme“. Be to, Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Filipas Lalis (Philippe Lally) taip pat pareiškė susirūpinimą ir sakė, kad pasinaudota dar ne visomis teisinėmis priemonėmis.
Eltos inf.