Paskutinis į Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių vadovų darbo vakarienę atvykęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius nuo komentarų susilaikė.
Žurnalistų paklaustas, kokios nuotaikos, Ukrainos vadovas buvo lakoniškas.
„Normaliai“, - teatsakė V. Janukovyčius, patiriantis vis didesnį spaudimą iš ES lyderių dėl Ukrainos Asociacijos sutarties pasirašymo.
Vilniuje į Valdovų rūmuose rengiamą darbo vakarienę susirinko ES ir Rytų partnerystės šalių vadovai.
Svečius pasitiko ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dauguma svečių nuo komentarų susilaikė, su žiniasklaida iš aukščiausio rango svečių pabendrauti stabtelėjo tik Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri apgailestavo, kad ne visi lūkesčiai išsipildė, tačiau pareiškė, kad ES durys lieka atviros. Į keletą klausimų atsakė ir D. Grybauskaitė. Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz) teigė, jog pats Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius turi apsispręsti, ar Ukraina yra europinė šalis, ar ne.
Europos Sąjungos (ES) įgaliotinė užsienio reikalams Ketrina Ešton (Catherine Ashton), kartu atvykę ES Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompėjus (Herman Van Rompuy) ir Europos Komisijos (EK) pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso), Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) nuo komentarų susilaikė.
Į vakarienę besirenkantys svečiai pasitikti protestais. Keli šimtai protestuotojų prie Valdovų rūmų susirinko palaikyti Ukrainos siekį pasirašyti Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. Vėliau prie jų prisijungė Tibeto laisvės šalininkai - per dešimtį žmonių ragino Europos Sąjungą užimti griežtesnę poziciją Tibeto klausimu.
Eltos inf.