ES finansų ministrai patvirtino sunkiai pasiektą susitarimą sukurti vieną bendrą bankų priežiūros instituciją, kuri turės įgaliojimus uždaryti kreditorius visoje euro zonoje, sakė pareigūnai.
Vadinamasis Bendras priežiūros mechanizmas (SSM) galiausiai sudarys sąlygas euro zonos gelbėjimo fondams tiesiogiai rekapitalizuoti su sunkumais susiduriančius bankus, tokius kaip žlugusieji Graikijoje ir Ispanijoje, kur sprogus nekilnojamojo turto "burbului" liko virtinė "blogų" paskolų.
ES finansinių rinkų komisaras Michelis Barnier sakė, kad Europos centrinis bankas (ECB), kuris yra naujųjų susitarimų centre, iš maždaug 6 tūkstančių euro zonos skolintojų tiesiogiai prižiūrės maždaug 200 didžiausių.
Aiškiai siekiant įsiteikti Vokietijai ir nepaisant susirūpinimo, pavyzdžiui, Londone dėl Vokietijos regioninių bankų iždo būklės, tik didžiausiai bankai pateks į ECB akiratį šiam įgijus naująjį priežiūros mechanizmą.
Pasak M. Barnier, tiesiogiai bus prižiūrimi tik bankai, kurių turtas vertinamas daugiau kaip 30 milijardų eurų, ir, panašiai, daugiausiai 3 bankai kiekvienoje euro zonos narėje.
Didžioji Britanija, Čekija ir Švedija yra sakiusios, kad neprisijungs prie SSM, be to, per visą naktį trukusias derybas to nepasirinko ir nė viena iš septynių šalių, priklausančių ES, bet nepriklausančių euro zonai.
“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]