Europos Komisijos vertinimu, per ateinančius trejus metus į Europos Sąjungą atvyks apie 5 mln. pabėgėlių. Apie tai vokiečių leidiniui „Bild“ pranešė šaltinis, gerai informuotas apie tai, kas buvo kalbėta rugsėjo 23 d. Briuselyje vykusiame ES viršūnių susitikime.
Ši prognozė remiasi žmonių skaičiumi, kurie bus priversti palikti Siriją ir Šiaurės Iraką dėl ten vykstančio pilietinio karo ir prielaida, kad „norint diplomatinėmis priemonėmis sureguliuoti Artimųjų Rytų konfliktą ir panaikinti priežastis, dėl ko iš ten išvyksta žmonės, prireiks nemažiau trijų metų“.
ES viršūnių susitikime buvo priimtas sprendimas skirti papildomų lėšų pabėgėlių problemai spręsti: 1,8 mlrd. eurų gaus Afrika, papildomą 1 mlrd. eurų, be lėšų, kurios buvo pažadėtos anksčiau, gaus Turkija ir tarptautinių organizacijų grupė, kuriai vadovauja JTO Pasaulinė maisto programa, neįvardintą sumą – Europos pasienio apsaugos agentūra „Frontex“. Nuo metų pradžios išlaidos pabėgėlių reikmėms padidėjo daugiau nei du kartus – nuo 4,5 iki 9,2 mlrd. eurų.
Iki 2015 m. lapkričio mėn. Italijoje, Graikijoje ir galbūt Bulgarijoje ketinama įsteigti pirminius pabėgėlių priėmimo punktus, kuriuose žmones pretenduojančius į prieglobstį registruos ir atliks medicininį patikrinimą. Gavusieji pabėgėlio statusą bus paskirstyti ES valstybėse, o likusieji – išsiųsti atgal.
„Bild“ rašo, kad ES viršūnių susitikimo metu Prancūzijos prezidentas Fransua Oliandas (François Hollande) „netiesiogiai pasiūlė“ kolegoms iš Vengrijos ir kitų Rytų Europos valstybių palikti ES: „Tiems, kurie nepritaria europietiškoms vertybėms, reikėtų pagalvoti apie tai, ar jie yra savo vietoje Europos Sąjungoje.“
Slovakijos premjeras Robertas Fikas (Robert Fico) pareiškė apie ketinimą apskųsti rugsėjo 22 d. kvalifikuota balsų dauguma priimtą sprendimą paskirstyti 120 tūkst. pabėgėlių ES valstybėse.
Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orbán) pagrasino pastatysiąs užtvarą pasienyje su Kroatiją, jei šioji nesiliaus siuntusi pabėgėlius į jo šalį ir pasiskundė, kad jo sprendimus kritikuojami ir tada, kai jis „įleidžia žmones į šalį“ ir tada, kai jis „remiantis taisyklėmis gina ES išorinę sieną“.
Šaltinis: bild.de
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]