Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai per susitikimą svarstys, ar įtraukti Libano grupuotės „Hezbollah“ kovotojus į teroristinių organizacijų sąrašą, informuoja BBC.
Norint grupuotę įtraukti į šį sąrašą, tam turi pritarti visos 28 ES valstybės narės. Jei susitarti pavyks, „Hezbollah“ šalininkai Europoje grupuotei negalės siųsti pinigų, o Europos diplomatams nebus leidžiama susitikti su „Hezbollah“ karine vadovybe.
ES narės mano, kad gali būti sunku atskirti „Hezbollah“ karinį ir politinį padalinius ir dėl to padėtis Libane gali dar labiau pablogėti. „Hezbollah“ politinis sparnas yra stiprus ir jo nariai priklausė Libano vyriausybei. Pranešama, kad ES pareigūnai, siekdami nuraminti skeptiškai nusiteikusias valstybes nares, siūlo kompromisą – tęsti dialogą su visomis Libano politinėmis partijomis.
Dėl „Hezbollah“ dalyvavimo kaimynės Sirijos pilietiniame kare Europa į grupuotę žiūri neigiamai. „Hezbollah“ į teroristinių organizacijų sąrašus jau įtraukė JAV, Kanada, Australija, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.
Papildyta 14:41
Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai nusprendė Libano kovotojų grupę „Hezbollah“ įtraukti į teroristinių organizacijų sąrašą, skelbia BBC.
Šiai iniciatyvai turėjo pritarti visos 28 ES narės.
Nuo šiol „Hezbollah“ šalininkams Europoje draudžiama siųsti lėšas grupei ar Europos diplomatams susitikti su „Hezbollah“ karine vadovybe.
Kelios valstybės apdairiai vertino šią iniciatyvą, nes, jų teigimu, tai gali dar labiau pabloginti situaciją Libane.
Pasak BBC korespondento Briuselyje, dalis ES valstybių tai pat pareiškė, kad gali būti sunku atskirti „Hezbollah“ karinį ir politinį padalinius. „Hezbollah“ politinis sparnas yra stiprus ir jo nariai priklausė Libano vyriausybei. Pranešama, kad ES pareigūnai, siekdami nuraminti skeptiškai nusiteikusias valstybes nares, siūlo kompromisą – tęsti dialogą su visomis Libano politinėmis partijomis.
Penktadienį Libano vyriausybė paragino Briuselį nesiimti veiksmų prieš „Hezbollah“, nes kovotojų grupė yra „esminė Libano visuomenės dalis".
Tačiau „Hezbollah“ dalyvavimas Sirijos kare bei parama prezidentui Bašarui al Asadui (Bashar al-Assad) lėmė neigiamą ES nuomonę, teigė korespondentas.
Eltos inf.