Europos Sąjungos vadovų derybos dėl tolesnės integracijos faktiškai buvo apsikeitimas nuomonėmis dėl Europos Tarybos prezidento pasiūlyto plano, kaip toliau integruotis į Euro zonos ir kitų šalių finansines sistemas. Toks bendras fiskalinis pagrindas, kuris ateityje apimtų ir nacionalinius biudžetus, turėtų užtikrinti ne tik ES stabilumą, bet ir klestėjimą. „Bankų sąjungoje yra apspręsta, kokie žingsniai bus daromi per 2013 metus. Dalis tų sprendimų bus priimta mums pirmininkaujant, mūsų atsakomybėje. Taip pat Europos Taryba ir vakar, ir šiandien sprendžia užsienio politikos klausimus, tai yra Europos gynybos pramonės stiprinimą, Europos gamybos pajėgumų stiprinimą bei tam tikrų regionų vystymąsi. Noriu pasidžiaugti, kad mūsų vienas iš prioritetų buvo paminėtas Europos Taryboje, tai yra Baltijos jūros šalių programa ir Šiaurės dimensija. Tai yra, kaip tik tai, ką mes norime akcentuoti ir orientuotis per mūsų pirmininkavimą“, - kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Kita vertus, dėl tolimesnės ES integracijos turės spręsti visų šalių parlamentai, o kai kuriems esminiams pokyčiams prireiks pakeisti ES sutartį. Turint galvoje, Europos Sąjungos teisinius mechanizmus, tai gali prasidėti ne anksčiau kaip 2014 metais, kai bus surengti kiti Europos Parlamento rinkimai.
LNK|ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]