Antrą dieną Briuselyje vyksta ES viršūnių susitikimas, tik jau be Jungtinės Karalystės (JK). 27 valstybių vadovai sprendžia, kaip organizuoti santykius su JK ateityje, o taip pat, kaip išlaikyti Sąjungos vienybę ir išvengti kitų šalių išstojimo iš ES epidemijos, kurią gali sukelti „Brexit“.
Nors ES įžeista, Prancūzijos prezidentas Fransua Oliandas (François Hollande) prašo nebausti britų dėl jų pasirinkimo, juolab, kad ES ir Jungtinė Karalystė yra ypatingai susietos ekonominių saitų. Todėl pagrindinė užduotis – išsaugoti vieningą rinką.
Derybas su ES turės vesti naujasis JK premjeras. Deividas Kameronas (David Cameron), prieš sugrįždamas į Londoną, mėgino pasiaiškinti dėl referendumo rezultatų. Jis pareiškė, kad britus išgąsdino nevaldomi migracijos srautai. Tačiau nesulaukė supratimo. Europos lyderiai iš esmės Londonui parodė duris. „Vieno aš nesuprantu, tie, kurie norėjo išeiti iš Sąjungos, nesugeba paaiškinti mums, ko jie nori, – sakė Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker). – Bet aš tikiuosi, kad kitos Jungtinės Karalystės vyriausybės pranešimas apie derybų dėl išstojimo pradžią atsiras kaip įmanoma greičiau“.
Ž. K. Junkeris ketina susitikti su Škotijos ministre pirmininke Nikola Sterdžen (Nicola Sturgeon), kuri išvyko vizito į Briuselį dėl Škotijos narystės ES.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]