Energetinė sąjunga
ES šalys yra priverstos pirkti už sąjungos ribų apie pusę reikalingų energetinių išteklių. Importas kiekvienais metais kainuoja apie 400 milijardus eurų. ES rinkoje Rusijos tiekiamų dųjų dalis sudaro 39%, naftos - 37%.
Viršūnių susitikimo dalyviai atvirai teigia, kad vienas iš Energetinės sąjungos tikslų – taip teigia Europos parlamento pirmininkas Martinas Šulcas, „sumažinti priklausomybę nuo neprognozuojamų energijos išteklių tiekėjų“, kurie naudoja tiekimą, kaip „politinį ginklą“.
Projektas numato energetinių inžinerinių tinklų sujungimą į vieningą Europos sistemą. Antras tikslas – „laisvanoriški paklausos konsolidavimo mechanizmai“, paprasčiau sakant – bendros derybos ir bendrų sutarčių pasirašymas su tiekėjais, pavyzdžiui, su „Gazprom“ siekiant sumažinti dujų kainą. ES šalys mano, kad pasitelkus šias priemones iki 2030 metų pavyks sutaupyti 40 milijardų eurų.
Sankcijos Rusijai
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį sutarė, jog Rusijai pritaikytos sankcijos liks galioti tol, kol bus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai. Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas patvirtino, kad sankcijos tęsis mažiausiai iki šių metų pabaigos, skelbia „Reuters“.
Viršūnių susitikimo metu Briuselyje pasiektas kompromisas išlaiko ES vieningumą dėl sankcijų, pritaikytų Maskvai dėl jos vaidmens Ukrainos konflikte. Dėl baudžiamųjų priemonių išaugo įtampa tarp 28 ES šalių, kai kurioms narėms nenoriai palaikius šią iniciatyvą. Bendrijos šalys pasidalijo į dvi stovyklas. Vienos griežtai pasisakė už sankcijų, kurių galiojimo laikas baigiasi liepą, pratęsimą, kitos norėjo palaukti keletą mėnesių ir tik tada priimti sprendimą, atsižvelgdamos į Ukrainos konflikto pablogėjimą ar pagerėjimą.
ES lyderiai palaikė EVT pirmininko D. Tusko ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel bei Prancūzijos vadovo Fransua Olando – dviejų praėjusį mėnesį Minske pasiekto Ukrainos taikos plano architektų – parengtą iniciatyvą.
D. Tuskas per spaudos konferenciją pranešė apie ES lyderių sprendimą, jog ekonominių sankcijų trukmė bus aiškiai susieta su visišku Minsko susitarimų įgyvendinimu. Minsko susitarimai įpareigoja šalis įgyvendinti visus susitarimo punktus iki 2015 m. pabaigos.
Dar vienas graikiškas kompromisas
ES pasiruošusi suteikti dar vieną finansinės pagalbos paketą Atėnams, o Graikijos valdžia privalo pagaliau paruošti reformų planą ir tęsti, tiksliau, atnaujinti bendradarbiavimą su „troika“ – ES, ECB ir TVF.
Šaltinis: society-magazine.fr, dw.de, sekunde.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Darja Smagūrina
IP 2001:1b40:5000:a1:59::1 | 19:22:13
kurią visi koncervai rūri..an,suteikė sau žavesio ir "apreiškė" kaip ten yra iš tiesų ir kas po ko"eina" DDD...
Po rinkimų
IP 90.138.112.89 | 19:06:38
D.Trump davė Rusijai 3 mėnesius Ukrainos "sutvarkymui". Yra informacija, kad Rusija gavo žemėlapius su ukrų ginkluotės sandėlių koordinatėmis, ir jau pradėjo tuos sandėlius "valyti", nes Amerika neturi jokio noro valyti Baideno sukurtą mėšlyną. Kaip manote, kokį terminą skirtų L...
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:e815:a40f:93fc:1a65 | 18:49:34
Gamtos piramidėje vatinukai stovi žymiai aukščiau negu europid@rai. Ir šlapinasi žemyn, nes yra traukos dėsnis....
čigoniška žiurkė
IP 185.195.71.213 | 18:36:17
žiurkė Romulas meluoja. Prie Stalino buvo nužudyta apie 35 milijonus savo sušiktos šalies piliečių. Čia ne karo metu. Tame tarpe,apie 7 milijonus lageriuose....