2024 m. birželio 18 d.

 

E. Snowdenas ir L. Poitras pelnė prestižinį apdovanojimą už tiesos sakymą (video)

1
Paskelbta: 2014-04-07 14:50 Autorius: Mindaugas Peleckis

Edwardas Snowdenas ir jo turimus duomenis viešinti padėjusi Berlyne gyvenanti amerikietė žurnalistė, režisierė Laura Poitras pelnė prestižinį Ridenhouro apdovanojimą už tiesos sakymą, pranešė „The New York Times“.

Šis apdovanojimas teikiamas nuo 2004 m. Jis pavadintas JAV kareivių surengtas My Lai žudynes (tuomet išžudyta, įvairiais duomenimis, nuo 347 iki 504 neginkluotų civilių) Pietų Vietname 1968 m. kovo 16 d. tirti padėjusio karo veterano, tiriamosios žurnalistikos atstovo Ronaldo Lee Ridenhouro (1946–1998) vardu.

Pasak buvusio „The Guardian“ žurnalisto Glenno Greenwaldo, tik jis ir L. Poitras turi pilną E. Snowdeno pateiktų dokumentų archyvą.

Ridenhouro apdovanojimo tikslas – paskatinti saugoti visuomenės interesą, socialinį teisingumą (video – čia).

30-mečiam E. Snowdenui JAV pateikti kaltinimai valstybės nuosavybės vagyste, nelegaliu nacionalinio saugumo informacijos perdavimu ir sąmoningu slaptos žvalgybinės informacijos perdavimu leidimo su slapta informacija neturinčiam asmeniui. Jei E. Snowdenas iš Rusijos, suteikusios jam prieglobstį 2013 m., būtų nugabentas į JAV, jam grėstų ilgi dešimtmečiai nelaisvės.

L. Poitras – pirmasis asmuo, susisiekęs su E. Snowdenu ir paviešinęs jo pasaulį sukrėtusią informaciją apie visuotinį sekimą. Ji deportuota iš JAV 2004 m. po to, kai aiškinosi savo gimtosios šalies veiksmų teisėtumą Irake. 2011 m. L. Poitras pradėjo kurti dokumentinį filmą apie žvalgybą, remdamasi buvusiais Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojais Williamu Binney ir Thomasu Drake‘u.

Ridenhouro apdovanojimai bus teikiami balandžio 30 d. Vašingtono spaudos klube. Juose E. Snowdenas ir L. Poitras dalyvaus virtualiai. 

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. kada
(2014-04-07 16:37:03)
(77.90.124.239) Parašė:

bus apdovanojimas...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras