Estijos parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Marko Mihkelsonas teigia, kad Rusijos lėktuvo įsibrovimas į Estijos oro erdvę prie Vaindlo salos buvo daugiau nesusipratimas nei provokacija, praneša Estijos nacionalinis transliuotojas.
M. Mihkelsonas paaiškino, kad prie Vaindlo salos dar nuo sovietų laikų Rusijos oro eismo kontrolė persidengia su Estijos oro erdve. Komentuodamas galimybę, kad praėjusio ketvirtadienio incidentas buvo Rusijos provokacija, komiteto pirmininkas sakė, jog aiškus provokacijos pavyzdys buvo, kai Rusijos naikintuvai 2003 metais, prieš pat Estijai įstojant į NATO, praskrido virš Talino ir Hiumos salos. M. Mihkelsonas teigė, kad Vaindlo incidentą galima išspręsti tarptautinėmis priemonėmis.
Anot politiko, Estija turėtų imtis iniciatyvos ir pradėti derybas dėl oro eismo kontrolės teritorijos pakeitimo, ir būtų logiška šią problemą spręsti per šiuo metu vykstančias derybas dėl sienos sutarties. M. Mihkelsonas sakė, kad šiuo metu abi šalys tikrina pasiūlytą sutartį ir kol kas neiškilo jokių didelių nesutarimų. Jis pridūrė, kad nenustebtų, jei sutartis būtų pasirašyta rugsėjį arba spalį.
Rusijos karinis lėktuvas An-26 praėjusį ketvirtadienį be leidimo buvo įskridęs į šalies oro erdvę. Iš Kaliningrado skridęs Rusijos lėktuvas atsidūrė Estijos oro erdvėje Vaindlo salos rajone ir išbuvo joje apie minutę. Sienos pažeidimą užfiksavo Estijos oro eismo valdymo centras, įsikūręs Emario aviacijos bazėje.
Rusijos kariškiai pareiškė, kad informacija apie Estijos oro erdvės pažeidimą neatitinka tikrovės. Pasak Vakarų karinės apygardos atstovų, Rusijos transporto lėktuvas An-26 skrido iš Kaliningrado į Sankt Peterburgą virš neutralių Suomijos įlankos vandenų ir kitų valstybių sienų jis nepažeidė. Per pastaruosius septynerius metus buvo užfiksuoti šeši tokie incidentai.
Estijos gynybos ministras Urmas Reinsalu sakė, kad oro erdvės pažeidimai yra sisteminė Rusijos gynybos politikos dalis, ir pridūrė, kad Maskva didina karines pajėgas.
Eltos inf.