Spalio 2 d. Lietuvoje buvo minima Angelų Sargų – Policijos diena. Tai viena seniausių ir brangiausių Lietuvos policijos tradicijų.
Angelų Sargų – Policijos dienai paminėti valstybnis transliuotojas LRT parodė šventinį koncertą, kuriame dalyvavo dalyvavo Kąstytis Kerbedis, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Vaida Genytė, Vaidas Baumila, grupė „Thundertale“, Vytautas Šiškauskas, Deivis, Neda ir Olegas Ditkovskis, Policijos choras. Koncertą vedė – Vytautas Rumšas (jaunesnysis).
Rodytuose reportažuose skambėjo padėkos, skirtos Lietuvos policijai. Tai - istorijos žmonių, kuriems padėjo policijos pareigūnai. Jiems tai buvo eilinė darbo diena, o žmonėms tai buvo gyvybės ir mirties klausimas. Pasakyti policijai „ačiū“ specialiai atvyko emigrantė iš Londono, kuri jau daug metų gyvena užsienyje. Ji atvyko pasakyti, kad Lietuvos policija yra pati geriausia. Tuo jai teko įsitikinti, kai trumpam parvyko į savo gimtinę.
Nepamiršti buvo ir policijos pagalbininkai – tarnybiniai šunys, kurie padeda ne tik gaudyti nusikaltėlius ir surasti paslėptus narkotikus, bet ir iešoti dingusių žmonių. Žiūrovams kinologas su savo augintiniu pademonstravo nuotaikingą šokį.
Policininkus džiugino ir dar viena gimstanti graži tradicija – Angelų sargų dieną minėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Viskas kaip dera: viena iš svarbiausių valstybės institucijų – solidžiausiame valstybės muziejuje.
Šventinį spalio 2-osios rytą, išklausę Mišias Vilniaus švento Mikalojaus bažnyčioje (jas aukojo arkivyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas ir Vilniaus policijos kapelionas Aušvydas Belickas), į Valdovų rūmus rinkosi policijos pareigūnai bei veteranai. Juo profesinės šventės proga pasveikinti skubėjo garbūs svečiai - valstybės ir giminiškų teisėsaugos institucijų atstovai, kolegos iš Estijos, Latvijos, Lenkijos bei Suomijos, partneriai, bičiuliai.
Kaip dera tokia proga, skambėjo nuoširdūs ir šmaikštūs sveikinimai, buvo teikiamos dovanos, vėliau priminsiančios dieną, kai mūsų policija kartu su valstybe minėjo 25-erių metų atkūrimo sukaktį.
Šventę papuošė reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius) ir grupė „Electric Ladies“.
Šaltinis: policija.lt
Lietuvoje šiuo metu jaunas pareigūnas, pasienietis ar ugniagesys gelbėtojas uždirba 370 eurų į rankas.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banel teigia, jog manyti, kad pasitikėjimas policija augs, yra ne tik naivu, bet ir mažų mažiausiai neatsakinga.
„Deja, politikai neskuba taisyti šios situacijos. Jei palygintume su artimiausiomis kaimynėmis – Lenkija, Latvija ir Estija – mes atrodome tragiškai, nes jų pareigūnai gauna dvigubai ar net trigubai didesnius atlyginimus, o ką jau kalbėti apie Skandinaviją ar Vakarų Europos valstybes. Estijoje jau keletą metų pradedantieji pareigūnai gauna 1000 eurų atlyginimą į rankas“, - sako V. Banel.
Seimas planuoja iki kitų metų vidurio padidinti minimalią algą iki 375 ar net 400 eurų, kuri būtų didesnė nei dabartinė pradedančio pareigūno alga.
„Kas tada gali dirbti policijoje? Tik tie, kurie niekur kitur nepritampa. Jei niekas nesikeis, turėsime rinktis geriausius iš blogiausių“, – perspėja V. Banel.
Policijos generalinis komisaru Linas Pernavas teigia, kad per kelerius metus galima būtų sumažinti pareigūnų skaičių ir likę turėtų gauti panašų atlyginimą kaip kaimyninėse šalyse.
Pasak policijos vadovo, pirmiausia bus persvarstytos darbuotojų pareiginės funkcijos – kai kurias teks sujungti, dalį panaikinti. Ten, kur įmanoma, pareigūnai iš kabinetų kelsis į gatves. Budėtojai, užuot sėdėję komisariatuose ir laukę, kol kas nors kreipsis, patruliuotų gatvėse ir tiesiogiai reaguotų į iškvietimus. Taip pat bus automatizuoti kai kurie procesai, pavyzdžiui, protokolų už greičio pažeidimus surašymą, atlikti kiti personalo racionalizavimo darbai.
Todėl net ir sumažinus sumažinus pareigūnų skaičių pavyktų užtikrinti viešąjį saugumą.
Šaltinis: pareigunai.lt