Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. |
Minint euro įvedimo Lietuvoje penkmetį Lietuvos bankas suskaičiavo, kokia Lietuvai nauda iš to, kad nacionalinė valiuta Litas 2015 m. buvo pakeistas bendru eurozonos pinigu.
O nauda akivaizdi – dėl atpigusio skolinomosi šalis ir gyventojai sutaupė daugiau negu pusė milijardo eurų, seklbia valstybinis transliuotojas.
Žmonių pajamos augo penkis kart labiau negu kainos. Konstatuojama, kad kainoms euro įtaka nebuvo didelė.
„Vidutiniškai kainų augumas per metus nesiekė dviejų procentų, tuo tarpu žmonės kalba, kad tas augumas yra 20 procentų“, - realius faktus lygindamas su kai kurių visuomenės grupių nesupratingumu atskleidė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Verslininkų teigimu, didžiulis privalumas yra tas, kad nebereikia kaitalioti pinigų. Šiuo privalumu džiaugiasi ir keliautojai.
„Gyvenimas patogesnis tapo, ypatingai tiems kurie keliauja Europoje, eurozinoje – mažiau keitimo reikalų ir taip toliau ir panašiai“, - euro privalumus valstybinio transliuotojo gruodžio 16 d. laidai „Panorama“ susakė kalbinta gyventoja Eglė.
Kaip jau minėta, visada tokiais atvejais atsiranda grupelės viskuo nepatenkintų dejuotojų, esą dabar už tą pačią sumą įperka mažiau negu prieš penkerius metus, yra tokių kurie skundžiasi, kad skolinimasis būstui Lietuvoje yra vienas brangiausių ES ir neva skurdas nesumažėjo.
Ekspertai.eu primena, kad oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė dar prieš įvedant eurą šalies gyventojus informavo, kad rizika kainų kilimo yra maždaug 20 ar 30 centų prie 100 litų.