2024 m. lapkričio 23 d.

 

Europarlamentarai siekia geriau apsaugoti bites ir kitus vabzdžius apdulkintojus nuo pesticidų

6
Paskelbta: 2019-12-03 15:27 Autorius: ekspertai.eu

ES turi veiksmingiau mažinti pesticidų naudojimą ir daugiau investuoti į tyrimus, kad būtų apsaugotos bitės, įsitikinęs Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas.
 
Antradienį jis pritarė rezoliucijos projektui, kuriame kritikuojama pernai birželį Europos Komisijos (EK) pristatyta ES iniciatyva dėl vabzdžių apdulkintojų apsaugos kaip „nepakankama“. EP dėl šios rezoliucijos ketina balsuoti sausį.

Komiteto teigimu, pasiūlyta EK iniciatyva nepakankamai apsaugo bites ir kitus augalus apdulkinančius vabzdžius nuo žemės paskirties pasikeitimo, buveinių praradimo, intensyvaus ūkininkavimo, klimato kaitos bei invazinių rūšių plitimo. Europarlamentarai siūlo skirti daugiau dėmesio pesticidų naudojimo mažinimui vertinant valstybių pažangą šioje srityje. Jie taip pat siekia, kad pesticidų mažinimas taptų esmine būsimos bendros ES žemės ūkio politikos dalimi.

Kartu EP komitetas siūlo skirti daugiau lėšų tyrimams, kurie nustatytų bičių populiacijos mažėjimo priežastis, bei sukurti bičių kolonijų stebėjimo mechanizmus, kad būtų galima įvertinti įgyvendinamų priemonių sėkmę.

2018 m. balandį ES visiškai uždraudė lauke naudoti imidaklopridą, klotianidiną ir tiametoksamą – neonikotinoidines veikliąsias medžiagas. Tiesa, kai kurios ES valstybės paskelbė apie laikinąsias išimtis, leidžiančias naudoti šias medžiagas.

Už šią rezoliuciją balsavo 67 EP komiteto nariai, balsų prieš nebuvo, o vienas narys susilaikė.

EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas antradienį taip pat paragino kitąmet vyksiančioje Jungtinių Tautų biologinės įvairovės konferencijoje patvirtinti ryžtingus biologinės įvairovės išsaugojimo pasaulyje tikslus, panašiai kaip Paryžiaus konferencijoje buvo numatyti klimato kaitos tikslai. Siūloma įsipareigoti iki 2030 m. apsaugoti 30 proc. natūralių teritorijų ir atkurti 30 proc. nualintų ekosistemų. Europarlamentarai siekia, kad bent 10 proc. lėšų, numatytų 2021–2027 m. ES daugiametėje finansinėje programoje, būtų susijusios su biologinės įvairovės išsaugojimu. Dėl šios rezoliucijos visas EP taip pat turėtų balsuoti sausį.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Nu jo...
(2019-12-04 21:16:57)
(188.69.213.8) Parašė:

Šiaip yra keli būdai koreaguoti chemikalų poveikį bitėms. 1. Griežtinti chemijos naudojimo reglamentą. 2. Drastiškai griežtinti ūkininkų atsakomybę už purškimus vykdomus dieną ir esant vėjuotam orui. Purškiama turi būti tik nuo 22- 04 val. Tai metas kai nebeskraido bitės. Todėl tiesioginis chemijos poveikis bitėms bus minimalus - bitės jau į išpurkštus laukus neskrenda.



5. Nu jo... 2-am
(2019-12-04 21:09:07)
(188.69.213.8) Parašė:

NA, jei manai, kad medus yra kenksmingiau nei curkus, tai ir nevartok jo. Beje dėl diabeto. Būtent medus - vienas iš nedaugelio angliavandenių, kuriuos gali saikingai vartoti diabetikai. Vartojant insuliną, Ceilono cinamonas su medumi "atrakina" organizmą ir mažina insulino poreikį. Kokybiško medaus pagridas - ne sacharozė, o fruktozė. Kokybiškas medus yra turtingas amino rūgštimis (priklausomai nuo augalų iš kurių rinktas nektaras, amino rūkščių skaičius svyruoja nuo 18-os iki 24) ir fermentais, ko neturi cukrus. Pasiskaityk ką organizme veikia amino rūgštys, ir nereikės aiškinti apie cukraus naudą. Kokybiško medaus diastazė (fermentacijos indeksas) turi būti ne mažesnis negu 30 Šadės vientų, nors oficialiai medumi laikomas surogatas, turintis vos 8 Šadės vienetus. Kokybiško medaus drėdnumas - ne daugiau nei 18 procentų, nors leidžiama 20. Iš patirties pasakysiu taip: jei medus subrendęs ir nieko su juo neburta, jo natūralus drėgnumas bus ~ 14-15 procentų. Pagrindiniai parametrai apibrėžiantys medaus kokybę yra diastazės skaičius, drėgnumas ir rūgštingumas. Apie šalutinius bičių produktus, tokius, kaip bičių duonelė, vaškas ar pikis, net tingiu rašyti... Cykrus tyliai kamputyje ilsisi...



4. jeronimas
(2019-12-04 20:48:23)
(51.37.105.209) Parašė:

Gerai,kad komisija jevropeiska bando pristabdyti pesticidu naudojima ir susirupino Bitelemis.O kada jevropoidai prades rupintis zmoniu sveikata??? Kada bus nutrauktas laisvas ir besaikis naudojimas roundapais ir panasiais nuodais,kurie jau mokslininku irodyta pagrindinai turi itakos vaiku apsigimimams?? Austrija,ir makarono Prancuzija jau emesi rimtu priemoniu,o kitos jevrosojuzo valstybes ka??? Ar jevropoidai nezino kad amerikonu sukurta chemija tiesiogiai naikina zmonija???Ar cia svarbiau kazkam gaunamos simtu milijardu pajamos??



3. trumpai
(2019-12-04 11:02:04)
(78.57.130.78) Parašė:

>2. As-tu cia persistengei teigdamas kad medus Kenksmingiau nei cukrus



2. As
(2019-12-04 10:50:48)
(88.118.148.78) Parašė:

Lauke apribotas naudojimas labai sisteminiu, patenkanciu i biciu pernesamus produktus insekticidu naudojimas. Aplamai pesticidai, kurie biciu nenuzudo is karto, tiesiog silpnina imunine sistema, tuomet aktyveja virusai bei erkes. To pasekoje bites stimpa. Ta trijule- chemija, virusai bei erkės ir yra biciu kritimu priezastys. Negalima kaltinti tik vienos priezasties. Kaip ir negalima bitininku verslo kelti auksciau augalininkystes verslo, nes valgome pagrinde duona, o ne medu. Medus- sukeliantis diabeta, alergijas, didinantis skrandzio rugstinguma produktas. Kenksmingiau nei cukrus. O apdulkintoje gamtoje pilna ivairiu. Reikia moksliskai ziureti i si reikala, ir stengtis apsaugoti bites.



1. Irena
(2019-12-04 09:08:12)
(94.244.87.217) Parašė:

Įdomu būtų sužinoti,kaip už šią rezoliuciją balsavo Lietuvos parlamentarai?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras