2025 m. sausio 12 d.

 

Europarlamentarai siekia uždrausti klonuotų gyvūnų produktų gamybą bei importą

1
Paskelbta: 2015-09-08 17:39 Autorius: ekspertai.eu
Renatė Zomer.
Renatė Zomer.

Antradienį Europos Parlamentas pritarė griežtesniam draudimui klonuoti gyvūnus ūkiniais tikslais ir prekiauti jų produktais. Europarlamentarai balsavo už draudimą prekiauti klonuotų gyvūnų palikuonių produktais, taip pat importuoti tokius gyvūnus bei jų produktus.

Nors gyvūnų klonų palikuoniai gimsta įprastu būdu, dėl didelio jų mirtingumo gyvūnų gerovės ir etikos klausimai kelia didelį susirūpinimą, pažymi europarlamentarai. Jie siūlo sugriežtinti draudimą klonuoti gyvūnus ir prekiauti jų produktais: taikyti jį klonų genetinei medžiagai ir jų palikuoniams.

EP nariai kartu siekia draudimą taikyti ir gyvūnų bei jų produktų importui. Jie siūlo visiems iš trečiųjų šalių importuojamiems gyvūnams ir jų produktams reikalauti sertifikato, kad tie gyvūnai nėra klonai ar jų palikuoniai.

Europarlamentarai atkreipia dėmesį į 2008 m. Europos maisto saugos tarnybos nuomonę dėl gyvūnų klonavimo, kurioje pažymima, kad daugelio klonuotų gyvūnų sveikatai ir gerovei buvo rimtai pakenkta. Jie taip pat primena vartotojų nuomonės tyrimus, rodančius, kad dauguma ES piliečių nepritaria gyvūnų klonavimui ūkiniais tikslais ir tokių gyvūnų ar jų palikuonių produktų vartojimui.

„Klonavimo technologija nėra brandi ir iki šiol nepasistūmėjusi į priekį. Daug klonuotų gyvūnų naujagimių nugaišta pirmosiomis savaitėmis, o pati mirti būna labai skausminga. Ar turime toliau tai leisti?“ – klausė EP Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos komiteto pranešėja Renatė Zomer (Renate Sommer, Europos liaudies partija, Vokietija). „Naujosios taisyklės siunčia žinią mūsų prekybos partneriams, kad nenorime rizikuoti savo ir savo šeimų sveikata vartodami neaiškios kilmės produktus. Mūsų žemdirbiai susiduria su didele konkurencija iš Azijos, kur naudojamas klonavimas. Tačiau Europa paremta vertybėmis, tarp kurių yra ir kokybė“, – papildė EP Žemės ūkio komiteto pranešėja Džiulija Moi (Giulia Moi, Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcija, Italija).

Europos Parlamento pirmojo svarstymo ataskaitai šiuo klausimu pritarė 529 EP nariai, nepritarė 120, o susilaikė 57. Parlamentas toliau sieks suderinti šias taisykles su ES Taryba. Tikėtinas antrasis svarstymas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2015-09-08 20:57:50)
(85.10.118.183) Parašė:

Na kaip galima uždrausti saviškių dauginimosi procesą?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras