Džiaugsmo akimirka: bankininkas Mario Draghi įteikia savo analitinį darbą su Europos išgelbėjimo planu Europos Komisijos pirmininkei Ursulei von der Leyen. |
Garsus finansistas Mario Draghi nustatė, kad Europa privalo rekordiškai daug skolintis, kad būtų išsigelbėta ir nemerdėtų.
Europos gyventojams pranešta, kad Europai reikia Maršalo planą du kartus pranokstančios investicijos, arba bus agonija (Maršalo planas – pagalbos Europai Šaltojo karo metu programa, kurią po Antrojo pasaulinio karo pristatė JAV generolas ir politikas Džordžas K. Maršalas, 1953 m. apdovanotas Nobelio premija – planas apėmė 15 Europos valstybių ir Turkiją, o nuo 1949 m. ir VFR).
Komentarą šiuo klausimu rugsėjo 19 d. laidoje „PanEuropa“ išsakė asociacijos „Global Gaze Network“ vadovas Aleksandras Peske:
„Mario Draghi yra ne tik žmogus, išmanantis ekonomiką. Jis yra bankininkas, dirbęs Tarptautiniame banke. Jis italas, dirbęs „Banca d'Italia“, aštuonerius metus dirbęs Europos centriniame banke.
Ir dešimt metų jis dirbo banke, kurį, manau, dabar iš klausos žino kiekvienas pensininkas ar vaikas – tai Goldman Sachs (Goldman Sachs Group Inc. yra pelningiausias visų laikų Volstrito investicinis bankas – ekspertai.eu past.).
Kad suprastume, Draghi yra ne tik italas, europietis, profesorius ir mielas amžininkas – jis yra kapitalistas ne kvadratu, o kubu.
Jis žino, kaip iš pinigų padaryti pinigus.
Jis nežino, kaip užtikrinti technologinį pranašumą prieš Kiniją, JAV ar Zimbabvę. Jis žino, kaip iš pinigų padaryti pinigus. O kaip bankininkai daro pinigus iš pinigų?
Jie mus pripratina kaip prie narkotikų, lygiai taip, kaip heroino prekeivis pripratina savo klientus.
Iš pradžių duoda jiems truputį paragauti, o paskui jie jau negali apsieiti be heroino ar kokaino...
Su mūsų šalimis yra tas pats – jos gyvena ant šios finansinės adatos.
O kad tinkamai suprastume Draghi vaidmenį mūsų Europos finansų istorijoje, jis buvo tas asmuo, kuris po 2011-2014 m. finansų krizės įtikino Angelos Merkel eiti amerikiečių keliu, t. y. spausdinti nieko nepadengtus pinigus.
Šią reformą jis prastūmė kaip Europos centrinio banko prezidentas.
Prieš tai valstybinės ES valstybės galėjo skolintis, bet ką nors įkeisti Europos Centriniam bankui, pavyzdžiui savo turtą ir mokėti palūkanas.
Draghi šį metodą įgyvendino 2015 m. Nuo 2015 m. ES šalims leista tiesiog išrašyti kvitus. 20 mlrd. paimu dabar, kada nors grąžinsiu.
Būtent Draghi vadovavimo laikotarpiu ES Europos centriniam bankui buvo nuplėšti sriegiai. Ir nuo to laiko Vokietijos, Prancūzijos ir, patikinu, net Lietuvos vyriausybės lipo į šį maišą be dugno.
Todėl, kai tik bandome sukurti sistemą, kurioje nėra dugno, o yra begalinis augimas, visi puikiai suprantame, kad mus supančioje gamtoje visi ištekliai, anksčiau ar vėliau, baigiasi.
Medžiai, žolė ar dar kas nors, taip pat neauga iki dangaus. Taigi visi šie dalykai taip pat anksčiau ar vėliau baigiasi.
Ir štai Draghi tai puikiai žino. Jis labai gerai žino, kad mūsų daina iš esmės jau yra sudainuota“.
Susiję:
Lietuvos bankas pranešė, kad šalyje prasideda spartus ekonomikos augimas
Europai reikia Maršalo planą du kartus pranokstančios investicijos, arba bus agonija