2024 m. lapkričio 22 d.

 

Europos Komisija: visoms šalims narėms strategiškai svarbu įdiegti 5G tinklus be uždelsimo

13
Paskelbta: 2020-07-30 13:21 Autorius: ekspertai.eu
https://5gobservatory.eu/market-developments/5g-services pieš.
https://5gobservatory.eu/market-developments/5g-services pieš.

Europos Sąjungos šalys, kartu su Europos Komisijos ir Europos Sąjungos tinklų ir informacijos apsaugos agentūra (ENISA), praėjusią savaitę paskelbė ataskaitą apie pažangą, įgyvendinant bendrų priemonių rizikoms mažinti rinkinį, skirtą užkirsti kelią kibernetinio saugumo grėsmėms, įdiegus penktosios kartos mobiliojo ryšio tinklus (5G).

„Lietuva, kartu su ES teikia siekia įgyvendinti 2020 m. sausio mėn. patvirtintą bendrą ES rizikos mažinimo priemonių rinkinį. Lietuva jau įgyvendino dalį rekomendacijų – nesenai įtraukė 5G paslaugų tiekėjus ir infrastruktūros operatorius į nacionaliniam saugumui svarbių įmonių sąrašą. Taip pat ir toliau kartu su partneriais sieks, kad ES būtų užtikrintas aukštas 5G saugumo lygis“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovas Jonas Skardinskas, vertindamas ataskaitą.
 
Dėl ES bendrų priemonių rizikoms mažinti rinkinio buvo susitarta 2020 m. sausio mėnesį. Daugelyje šalių narių darbai dar nebaigti, tačiau ataskaitoje nurodoma, kad visos šalys pradėjo procedūras, reikalingas patikrinti ir stiprinti saugumo priemones, kurios būtų susijusios su 5G tinklais. Ataskaitoje apžvelgiama pažanga vystant kiekvieną iš rinkinyje esančių priemonių, pasiektą nuo tada, kai jis buvo patvirtintas. Taip parodomi ir jau pasiekti rezultatai, sritys, kuriose šios priemonės dar nėra pritaikytos.

„Visoms šalims narėms strategiškai svarbu įdiegti 5G tinklus be uždelsimo – tai suteiks naujas galimybes verslui, pakeis mūsų šalių kritinius sektorius, ir atneš naudos europiečiams. Mūsų visų bendras prioritetas ir pareiga yra užtikrinti, kad šie tinklai būtų saugūs, ir, nors mes jau žengėme didelį žingsnį į priekį, dar turime daug darbo, tą ir atspindi ši ataskaita”, – sako Margret Vestager (Margrethe Vestager), vykdančioji pirmininkės pavaduotoja „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikusi Europa“ strategijai.
 
Anot komisijos nario atsakingo už vidaus rinkos reikalus Tjeri Bretono (Thierry Breton), „dabar, kai visoje ES sparčiai diegiami 5G tinklai, o mūsų ekonomikos vis labiau remiasi skaitmeninėmis infrastruktūromis, aukštą saugumo lygį užtikrinti yra svarbiau nei bet kada, tą parodė ir koronaviruso sukelta krizė. Mes kartu su narėmis, koordinuotais veiksmais, esame pasiruošę įvesti efektyvias priemones, kurios ne tik užtikrintų 5G tinklų saugumą, bet ir sutvirtintų mūsų technologinę autonomiją. Ši ataskaita paliudija mūsų įsipareigojimą tai įgyvendinti ir parodo sritis, kuriose reikia daugiau budrumo ir pastangų.“

„Kai bus įdiegti 5G tinklai, verslas ir visuomenė gaus visiškai naujas galimybes. Tai bus svarbiausia kritinė ateities technologijų infrastruktūra, dėl to reikia, kad 5G tinklai visose šalyse narėse būtų įdiegti greitai ir saugiai. Ataskaita apie 5G saugumo priemonių kompleksą rodo, kad einame reikiamu keliu“, – teigia Vokietijos federalinis ekonomikos ir energetikos ministras Peteris Altmajeris (Peter Altmaier).

Pasak Vokietijos federalinio vidaus reikalų, pastatų ir bendruomenių ministro Horsto Zėhoferio (Horst Seehofer), „Telekomunikacijų tinklų patikimumas yra viena iš būtinų visų šalių narių saugumo architektūros dalių. Visos rizikos, techninės ir kitokios, privalo būti kuo geriau valdomos. ES 5G įrankių komplekso pažangos ataskaita rodo, kad bendra pozicija ir yra veiksmingasis būdas kaip įmanoma labiau sinchronizuoti šalių nacionalinio lygmens priemones.“

5G atsparumo užtikrinimas yra labai svarbus, nes ši technologija stipriai veiks ne tik skaitmeninę komunikaciją, bet ir kritinius sektorius – energetiką, transportą, bankus, sveikatos paslaugas, taip pat ir pramonės kontrolės sistemas. 5G tinklais bus siunčiama jautraus pobūdžio informacija, jais remsis ir saugos sistemos. Už tai, kad 5G tinklai būtų įdiegti saugiai, labiausiai atsakingi yra rinkos dalyviai, o šalys narės atsako už nacionalinį saugumą. Kolektyvinės pastangos ir koordinuotas reikiamų priemonių įgyvendinimas yra būtini, kad ES verslai ir piliečiai galėtų naujosios technologijos pranašumus išnaudoti nerizikuodami.

Priemonių rinkinio komplekso įgyvendinimas yra visų ES narių, Europos Komisijos ir ENISA kolektyvinių pastangų bei sprendimo bendradarbiauti ir atsakyti į 5G keliamus saugumo iššūkius, užtikrinti nenutrūkstamą bendrosios skaitmeninės rinkos atvirumą, rezultatas. Pritardamos priemonių kompleksui šalys narės sutarė didinti saugumo reikalavimus, pvz., atlikti tiekėjų rizikos vertinimą, didelę riziką keliantiems tiekėjams taikyti atitinkamus ribojimus ir sukurti pardavėjų diversifikavimo strategijas.

Ataskaitoje taip pat pateikiamos rekomendacijos šalių narių institucijoms, tokios kaip dalintis informacija apie kilusius iššūkius, gerąja praktika, sprendimais įgyvendinant priemonių kompleksą, nuolat stebėti ir vertinti įrankių komplekso įgyvendinimą ir kt.
 
Šaltiniai: kam.lt, ec.europa.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. T0mas J.
(2020-07-31 23:35:41)
(85.206.112.194) Parašė:

Nerandu jokių argumentų, kodėl 5G tinklai visose šalyse narėse būtų įdiegti greitai? Laukiu toliau. Aragumentuokite.



12. Jėzau Marija !
(2020-07-31 18:54:40)
(78.56.75.110) Parašė:

Ot, kaip svarbu matai tas 5g... Darosi akivaizdu, be to - 5g "Gerovės valstybės" pastatyti nebus įmanoma.



11. Vytas
(2020-07-31 17:17:21)
(62.80.225.75) Parašė:

Dar kartą. Matyt, sekantis etapas - priverstinė "čipizacija" per skiepus nuo eilinio COVID (SARS).



10. Vadakste
(2020-07-31 13:09:37)
(78.62.55.176) Parašė:

Matyt po koronos vyks vakcinacija , o paskui ir cypyzacija , nes reikia stipresnio skaitmeninio rysio syvedant zmonijos cypu duomenys.



9. Antanas
(2020-07-31 01:30:14)
(84.46.251.170) Parašė:

Kinijos programišiai įsilaužė į Vatikano ( Dievas saugoja Vatikaną ir Šventoji dvasia ten apšviečia Bergolį ) elektroninio pašto serverius. Ką reiškia programišiams G5 ar G10, tai tik manau žmonijos naikinimas



8. Antanas
(2020-07-31 00:56:32)
(84.46.251.170) Parašė:

Glušiai. Argi reikia priminti, kad visos technologijos nėra saugios. Yra nuodai yra ir priešnuodžiai. Po lietaus bala didesnė atsirado Vilniuje nei projektuose numatoma ir sutriko vaistinių ir žmonių sveikatingumo sistema. Skrendama kaip peteliškėms į žvakę.



7. Vytas
(2020-07-30 21:05:51)
(62.80.225.75) Parašė:

Atkreiptinas dėmesys, kad kai kalbama apie saugumą diegiant G5 ryši, tai kalba eina ne apie visuomenės sveikatą ir saugumą medicininiu požiūriu, tai niekam nerūpi, o apie verslo saugumą, apie įsilaužimo galimybių mažinimą į tinklą. To pavyzdys - 10 ar daugiau kartų padidintos leistinos spinduliuotės normos. Negi staiga žmogaus organizmas pasikeitė? Vargu. Ir tik visai "glušas" gali neigti spinduliuotės poveikį organizmui. Ypač, jei tai bus ilgalaikė, tiksliau - pastovi, kasdienė spinduliuotė, nuo būties motinos įsčiose ir baigiant mirties patalu. Papuolęs į radaro antenos spinduliuotės spindulį net nedidelis paukštis žūva akimirksniu. Dabar iš G5 kasdien gausime daugiau poveikio, nei iš rentgeno daromos plaučių nuotraukos, kurią daryti buvo rekomenduojama ne dažniau, nei 2 kartus per metus. Ką gi, belieka priminti, kad jei kapitalui garantuotas pelnas siekia 200 procentų, tai nėra tokio nusikaltimo, kurio jis nebūtų pasiruošęs įvykdyti dėl to tikslo pasiekimo.



6. Nu jo
(2020-07-30 19:52:12)
(188.69.131.238) Parašė:

O tai kokia nauda ir kokias naujas galimybes gaus europieciai, taip ir nepasakyta. Gal praleidau?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras