G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt |
Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo ketvirtojoje nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) konferencijoje, skirtoje aptarti COVID-19 pandemijos protrūkio situacijai Europos Sąjungoje ir ES šalių narių atsakui kovojant su viruso sukeltais socialiniais bei ekonominiais padariniais. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: ES ekonomikos atgaivinimo planas turi sumažinti regioninę atskirtį Bendrijoje“.
Svarbu pažymėti, kad šalie lyderis konferencijoje ir vėl dalyvavo be apsauginės kaukės ir pirštinių (apie G. Nausėdos nueitą kelią šioje srityje skelbėme publikacijoje „Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis“).
Konferenciniu skambučiu Europos Komisijos ir EVT lyderiai Ursula von der Leyen bei Charlesas Michelis ES valstybių narių lyderiams pristatė Europos gaivinimo plano ir Daugiametės finansinės programos pasiūlymus.
Būsimoji septynerių metų Daugiametė finansinė programa kartu su nauju Europos ekonomikos atgaivinimo planu turi tapti Bendrijos „Maršalo planu“, siekiant atkurti vidaus rinkos funkcionavimą ir garantuoti ekonomikos atsigavimą pasibaigus COVID-19 krizei.
G. Nausėda akcentavo, kad Europos ekonomikos atgaivinimo planas turi būti adekvatus krizės dydžiui, o paramos lėšos – prieinamos nedelsiant.
Lietuvos lyderis pabrėžė, kad naujasis siūlomas instrumentas – Europos atgaivinimo fondas – turėtų būti svarstomas kartu su Daugiamete finansine programa.
Akcentuota, kad krizė valstybėms narėms pateikia ne tik iššūkių, bet ir galimybių išradingai ir kūrybiškai spręsti įsisenėjusias problemas ir sutelkti visas pastangas, kad regioninė ir socialinė atskirtis valstybėse bei ES mastu po krizės sumažėtų.
Šalies vadovas pažymėjo, kad ES žaliojo kurso iniciatyva, skaitmeninė darbotvarkė, žiedinės ekonomikos plėtra turi būti pagrindas Europos Sąjungos, kartu ir Lietuvos, pažangai ir klestėjimui.
Lietuvos dėmesys informacinių technologijų infrastruktūros vystymui, finansinių technologijų sektoriaus plėtrai parodė, kad buvo priimti teisingi politiniai sprendimai. Prezidentas taip pat pažymėjo, kad turime geriau išnaudoti visus turimus ES mokslinių tyrimų pajėgumus, įtraukiant į mokslinių tyrimų programas mokslininkus iš visų valstybių narių.
G. Nausėda pabrėžė, kad, siekiant sklandaus pandemijos plitimo užkardymo bei spartesnio valstybių ekonomikų atsigavimo, būtina koordinuoti išėjimo iš krizės veiksmus.
Šalies vadovas taip pat paragino Europos Sąjungos lyderius sustiprinti dėmesį kovai su dezinformacija, kurią dažmoausiai skelidžia vis labiau agrestvėjanti Rusija, bei aktyviai prisidėti prie kovos su pandemija trečiosiose šalyse, ypač ES Rytų partnerystės šalyse, kurioms šiuo metu itin aktuali Europos parama.
Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.
Šaltinis: prezidentas.lt