Sausio 16 d. vakarą Strasbūre prasidedančioje pirmojoje šių metų plenarinėje sesijoje europarlamentarai rinks naują Parlamento pirmininką, 14 jo pavaduotojų ir penkis kvestorius. Antradienį 10 val. Lietuvos laiku kandidatai į EP pirmininkus turės po tris minutes prisistatyti, o po to vyks rinkimai. Jiems vadovaus šio posto nebesiekti nusprendęs dabartinis Parlamento pirmininkas Martin Schulz.
EP pirmininkas bus renkamas slaptu balsavimu, europarlamentarams pažymint biuletenyje pasirinktą kandidatą ir įmetant biuletenį į urną. Šiuo metu ketinimus tapti Parlamento pirmininku yra pareiškę septyni kandidatai: Antonijus Tajanis (Antonio Tajani, Europos liaudies partija, Italija), Džanis Pitela (Gianni Pittella, Socialistai ir demokratai, Italija), Helga Stevens (Helga Stėvens, Europos konservatoriai ir reformistai, Belgija), Gi Ferhofstadas (Guy Verhofstadt, Liberalai ir demokratai, Belgija), Eleonora Forenca (Eleonora Forenza, Europos vieningieji kairieji, Italija), Žanas Lamberas (Jean Lambert, Žalieji, Jungtinė Karalystė) ir Laurencijus Rebega (Laurențiu Rebega, Tautų ir laisvės Europa, Rumunija).
Kad būtų išrinktas, kandidatas turi surinkti daugiau kaip pusę galiojančių balsų. Jei pirmajame etape nė vienas iš kandidatų nesurenka reikiamos daugumos, rinkimai vyksta iš naujo – tie patys ar kiti kandidatai gali būti iškelti naujai. Galimas ir trečiasis balsavimo etapas. Jei ir jame nepavyksta išrinkti pirmininko, ketvirtajame etape rungiasi du populiariausi trečiojo etapo kandidatai ir laimi tas, kuris surenka daugiau balsų.
Po EP pirmininko rinkimų trečiadienį vyks 14 jo pavaduotojų ir penkių kvestorių rinkimai, kuriems vadovaus naujasis pirmininkas. Vėliau europarlamentarai tvirtins ir 22 EP komitetų narių skaičių, o ketvirtadienį – jų personalinę sudėtį.
Šaltinis: EP Spaudos tarnyba
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]