Lenkijos, Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos pieno produktų gamintojai susirinko Briuselio centre ir protestavo dėl krentančių pieno supirkimo kainų.
Prieš pagrindinius ES institucijų pastatus Briuselyje įvyko protesto demonstracija, kurios lozungas „Europa užtvindyta pienu“, skelbia euronews.
12 šalių fermeriai reikalauja, kad būtų išlaikytas toks pats kvotų dydis ir pieno supirkimo kaina. Pienas, pieno produktai ir kiauliena tai liūto dalis eksporto, kurį Rusija apribojo po jai įvestų ES sankcijų. Šių produktų importą iš ES taip pat sumažino Kinija.
Savikaina auga, todėl gamyba nuolat mažėja. „Mes reikalaujame iš Europos Komisijos pieno gamybos sumažinimo 3%, - pareiškė vienas iš protestuojančių fermerių, - šia priemone galima būtų subalansuoti rinką“.
„Jei leisti didžiosioms įmonėms ir toliau tiekti į parduotuves tokį didžiulį pieno kiekį, tai mažieji fermeriai bankrutuos“, - replikuoja kitas protestuotojas. Dauguma kaimo gyventojų praras pragyvenimo šaltinį, o vėliau Europoje vėl atsiras pieno deficitas.
ES pieno gamyba yra apribota iki 130 milijonų tonų per metus, tačiau tai yra žymiai daugiau, nei realus poreikis. Nuo sekančių metų balandžio 1d. kvotos bus panaikintos. Manoma, kad šis sprendimas itin naudingas didiesiems pieno gamintojams.
Galima tik pasidžiaugti, kad mūsų šalies atstovai tokiose lengvabūdiškuose akcijose nedalyvauja, nes Lietuva yra vievaldė moralinė Europos Sąjungos lyderė.
Primename, kad kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pranešusi, kad Rusijos sankcijos Lietuvos ekonomikai didelės įtakos neturės, nuo tų sankcijų kentės pirmiausia pati Rusija.