Nuo pat pirmųjų dienų Rusijos kino teatruose naujasis 30 mln. JAV dolerių kainavęs Fiodoro Bondarčiuko karo filmas „Stalingradas“ pasiekė naują lankytojų ir bilietų pardavimo rekordą. Tačiau jau lapkričio 29 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliausianti juosta patiko ne visiems. Nors „Stalingradas“ nepretenduoja būti dokumentinis ir buvo kurtas kaip meninis veiksmo filmas, kai kurie Rusijos patriotai sukilo prieš filmo pasakojamą istoriją, kuri kaltinama per menku sovietų karių aukštinimu.
Kaip pranešė Metronews.ru, kai kurie rusai net ėmėsi protestų ir parašų rinkimo, siekdami, kad F. Bondarčiuko filmą būtų uždrausta rodyti ir būtų atšaukta paraiška, išsiųsta JAV kino meno ir mokslo akademijai „Oskarui“ tarptautinių juostų kategorijoje.
Dar spalį Rusijoje pasirodęs filmas sulaukė pagyrų ir kritikos bangos – kino mėgėjų nuomonės išsiskyrė. Kovingiausiai nusiteikę priešininkai aktyviai pasisako internete, jau surinko daugiau kaip 27 tūkst. parašų ir net ėmė vienytis su politinėmis jėgomis. Jų pagrindinis pageidavimas – kad Rusijos kultūros ministerija uždraustų „Stalingrado“ rodymą ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje, ką jau kalbėti apie dalyvavimą tarptautiniuose festivaliuose. Ironiška, kad visai neseniai filmas atidarė Romos kino festivalį ir buvo sutiktas ovacijomis bei palankiais vertinimais.
Pagrindinė „Stalingrado“ priešininkų motyvacija – filmo nepatriotiškumas. „Filme sovietų kariai parodomi kaip profesionalai, kurie yra stiprūs ir vikrūs, tačiau drauge kvaili ir neprognozuojami žmonės, nuolat priimantys nelogiškus sprendimus.
Pagrindinis teigiamas herojus – fašistų karininkas Peteris Kanas – pats charizmatiškiausias ir patraukliausias iš visų personažų“, – rašoma interneto svetainėje, kurioje renkami parašai prieš filmo rodymą. Taip pat peikiamas sovietų moters portretas, neva filme visiškai neįvertinamas iš karo grįžtančių vyrų laukusių mylimųjų pasiaukojimas, ištvermė ir atsidavimas savo šaliai.
Nepasitenkinimą filmo kritikai reiškia ir Rusijos kultūros ministrui Vladimirui Medinskiui, kuris buvo filmo kuratorius. Teigiama, kad jam buvo duota užduotis sukurti patriotinį filmą, o ne „beletristiką“, tad jis turėtų būti atsakingas ir už daugybę išnaudotų lėšų.