Flamandijos parlamento vadovas Janas Piomansas (Jan Peumans) rugsėjo 27-ąją, kreipdamasis į Katalonijos parlamento vadovę Karmę Forkadel (Carme Forcadel), išreiškė solidarumą su Katalonija ir pareiškė, kad Madridas ir ES turėtų patvirtinti Nepriklausomybės referendumo rezultatus: ŠIANDIEN MES VISI ESAME KATALONAI.
Ši istorine tapsianti frazė greičiausiai tik paskatins kitų Europos ir ne tik šalių palaikymą Katalonijai: tai jau suspėjo padaryti ir Škotija, surengusi Nepriklausomybės referendumą prieš trejus metus. Katalonijos Nepriklausomybės referendume apie 80 proc. balsavusiųjų pasisakė už nepriklausomos Katalonijos Respublikos įkūrimą.
Flandrija (Vlaanderen) yra viena iš dviejų Belgijos dalių, iki 1795 m. daugybę metų buvusi nepriklausoma. Joje apie 6,5 mln. gyventojų kalba flamandiškai. Lingvistų manymu, tai jau daugiau nei olandų kalbos dialektas, bet atskira kalba, pati turinti bent keturis gana skirtingus dialektus, turtingą literatūrą. Pasaulyje puikiai žinoma flamandų kultūra, ypač dailė, o Gento, Briugės, Antverpeno ir Briuselio miestai dar Viduramžiais garsėjo savo turtais, architektūra ir urbanizacija. Šiuo metu Flamandija yra gerokai ekonomiškai pažangesnė nei pietinė Belgijos dalis, prancūzakalbė Valonija. Negana to, Flamandija yra vienas turtingiausių pasaulio regionų.
Be Katalonijos, apie atsiskyrimą šiuo metu Europoje rimtai galvoja dar bent šeši regionai: Škotija, Venecija, jau minėta Flamandija, Bretanė (bretonai yra keltų tauta, gyvenanti šiaurės vakarų Prancūzijoje) ir Sardinija. Apie nepriklausomybę jau ne kartą yra kalbėję ir baskai.
Šaltinis: 7sur7.be
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]