2023 m. birželio 7 d.

 

FNTT direktorius K. Jucevičius: „Tokie lapeliai į bylas nededami“

19
Paskelbta: 2013-10-17 15:26 Autorius: ekspertai.eu
FNTT vadovas K. Jucevičius
FNTT vadovas K. Jucevičius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius, užėmęs šį postą po to, kai iš jo buvo neteisėtai atleistas generolas Vitalijus Gailius, TV3 televizijos reportaže padarė pareiškimą, esą, nėra jokių įrodymų, pagrindžiančių V. Gailiaus teiginį apie politikų jam darytą spaudimą.

Anot K. Jucevičiaus, jo vadovaujamos FNTT pareigūnai nerado bylose lapelių su politikų užrašytais pageidavimais, kurių įmonių nederėtų tirti.

„Tokie lapeliai į bylas nededami. Ir ką reiškia įdėti į bylą lapelį, jeigu ten užrašytume UAB kažkokį tai, ką jis reiškia, tas lapelis? Ir kam jį dėti į ikiteisminio tyrimo medžiagą? Jis nieko nereiškia, ir apie tai sakyti, kad kažkokie lapeliai yra bylose... Nu čia būtų absurdas”, – sakė K. Jucevičius, kuriam po nedidelių nesklandumų neseniai suteiktas generolo laipsnis.


Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Nepaisant lakoniškos ir iš pažiūros net primityvokos išraiškos, šis FNTT direktoriaus pasisakymas yra revoliucinis ir gali turėti lemtingos įtakos ne tik Lietuvos, bet galbūt ir pasaulio kriminalistikos istorijai. Drįsčiau sakyti, kad stovime ant istorinio perversmo slenksčio, apie kurį būtina kuo plačiau informuoti tarptautinę kriminalistų bendruomenę.

„Ką reiškia tie lapeliai?”, – klausia direktorius. Ir atsako: „Jie nieko nereiškia.”

Suvokime: šia viena ryžtinga fraze K. Jucevičius koreguoja per amžius sustabarėjusį supratimą apie nusikalstamos veikos įrodymus.

Galime neabejoti, kad drąsus FNTT direktoriaus požiūris susilauks aršaus dogmatikų pasipriešinimo. Seno raugo kriminalistai cituos Baudžiamojo proceso kodekso 91 straipsnį: „Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti”:

Daiktais, turinčiais reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, laikomi materialūs objektai, kurie buvo nusikalstamos veikos padarymo įrankiais ar priemonėmis, nusikalstamos veikos rezultatais arba ant kurių išliko nusikalstamos veikos pėdsakų, arba kurie buvo kaltininko nusikalstamų veikų objektais, taip pat visi kiti daiktai, kurie gali būti priemonėmis nusikalstamai veikai atskleisti ir kaltininkams nustatyti arba kaltinimui paneigti ar atsakomybei palengvinti.

Fanatikai aiškins, esą, lapelius, kuriuos K. Jucevičius siūlo išmesti į šiukšlių dėžę, būtina visapusiškai ištirti, kad būtų galima teisiškai įvertinti (kvalifikuoti) šių „lapelių” rašytojų tikslus ir motyvus. Jie aiškins, esą, turint tokį „lapelį” reikia nustatyti daugybę dalykų: kas yra jame užrašyto teksto autorius (surašytojas); koks šio autoriaus subjektyvus santykis su parašytu tekstu; kokia teksto surašymo ir (ar) pateikimo data; su kokiais FNTT veiksmais jis sietinas; kokia yra teksto autoriaus aplinka, jo bendrininkų, suinteresuotų asmenų ratas. O jau įvertinus šių aplinkybių visumą būtų galima atsakyti į klausimą, kas ir kokiu tikslu kreipėsi „lapelio” forma į FNTT direktorių...

Maža to, šie asmenys, nesuvokiantys K. Jucevičiaus minties eigos, teigs, esą, ieškoti tokių „lapelių” PVM grobstymo bylose yra idiotizmas, nes jie turėtų būti visiškai kito tyrimo objektas – tyrimo dėl prekybos poveikio, kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir pan.

Vis dėlto tiems, kurie kartu su FNTT direktoriumi K. Jucevičiumi žengia į naują kriminalistikos erą, dogmatikų pasipriešinimas neturi kelti jokių abejonių. Tokios smulkmenos, kaip Baudžiamojo proceso kodeksas, šiame kelyje neturėtų trudyti, nes istorinį virsmą, kurio liudininkai esame, galima palyginti nebent su M. Liuterio reformacija.

Kad būtų baigta K. Jucevičiaus revoliucija, belieka atlikti kelis logiškus žingsnius: nedelsiant utilizuoti visus „lapelius” ir kitus daiktus, iki šiol laikytus nusikalstamų veikų įrodymais; įstatymu įtvirtinti nuostatą, kad nuo šiol įrodymais bus laikomi tik dokumentai, turintys buhalterinės apskaitos dokumentams būtinus rekvizitus; panaikinti baudžiamąją atsakomybę už neteisėto poveikio darymą pareigūnams, nes visokie „lapeliai” su UAB-ų pavadinimais ar kyšių sumomis nieko nereiškia.

Susiję:

V. Gailiaus ir V. Giržado laimėti teismai įrodo, kad FNTT skandalas tik prasideda

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
19. tuzas
(2013-11-02 16:39:29)
(5.20.112.178) Parašė:

idomu kaip su tokiu mastimu zmogus gali dirbti toki darba .18. Vaidas
(2013-10-21 18:49:07)
(78.63.223.216) Parašė:

Geras Juliaus Puro komentaras - trys eilutės ir 12 klaidų. Įdomu kiek klasių sugebėjo baigti toj Kauno 49 vid. m.17. Česlovas
(2013-10-19 12:48:09)
(78.62.164.7) Parašė:

Tai generolas visiskai be smegenu su morka vietoj nosies.16. antanas
(2013-10-18 16:56:47)
(78.58.96.47) Parašė:

Dabartinio FNTT direktoriaus pasisakymas yra ant tiek blankus, kad nieko nereiškia, o tik patvirtina, kad jis sėdi ne savo pareigose. Jam matomai taip pat nieko nereiškia, kad V.Gailius su Giržadu laimėjo teismuose bylas. Tai dar kartą parodo, kad Jucevičius yra ne savo pareigose...15. Taigi
(2013-10-18 10:53:59)
(88.119.92.41) Parašė:

šis laipsnis šiuo konkrečiu atveju yra "komplektas" prie kėdės! Tai kokių jums nuopelnų dar reikia? Užsitarnauti įmanoma tik sąžiningu darbu.14. arklys kuriam nebeaišku
(2013-10-18 10:47:53)
(79.133.228.11) Parašė:

O kokį laipsnį jis turėjo iki generolo, ir už kokias kautynes buvo jį gavęs?13. OOO
(2013-10-18 08:07:26)
(212.59.5.226) Parašė:

„Tokie lapeliai į bylas nededami"... o kur jie dedami? toks pasakymas tik patvirtina, kad tokie lapeliai egzistuoja.12. aba
(2013-10-17 23:58:50)
(212.52.42.81) Parašė:

Taip, ir uždrausti aparatą pavadinimu poligrafas. Kam čia tokia nesamonė reikalinga.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras