Sausio 17–19 dienomis Rygoje rengiami Europos kultūros sostinės programos atidarymo renginiai, tarp laukiamų svečių – ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Savaitgalį Latvijos sostinėje svečiuosis daug garbingų svečių, tarp jų Europos Komisijos komisarai Andrula Vasilu (Androulla Vassiliou) ir Andris Piebalgas, Irano viceprezidentas, Švedijos ir Estijos parlamento pirmininkai, Liuksemburgo ministras pirmininkas ir daugelis kitų.
Į Rygą taip pat atvyksta Vilniaus meras Artūras Zuokas, Kauno vadovas Andrius Kupčinskas, kitos 2014 metų Europos kultūros sostinės – Umeo – meras, taip pat Jerevano, Eseno, Pskovo, Rostoko, Pėčo miestų vadovai bei delegacijos iš Budapešto, Maskvos, Minsko, Helsinkio, Varšuvos, Talino, Vienos ir daugelio kitų miestų.
Savaitgalį Rygoje atidaromos dvi parodos. Latvijos nacionalinio meno muziejaus paroda „1914“ žymi Pirmojo pasaulinio karo pradžios 100 metų jubiliejų. Ta proga specialus dėmesys teikiamas menininkams iš valstybių, kurios susikūrė iš karto po Pirmojo pasaulinio karo, tarp jų buvo ir Latvija. Nacionaliniame istorijos muziejuje duris taip pat atveria paroda, skirta gintaro istorijai.
Šeštadienį Rygoje oficialiai atidaroma kelis dešimtmečius statyta Nacionalinė biblioteka. Bibliotekos atidarymui organizuojama simbolinė knygų nešimo akcija – gyva grandinė žmonių sujungs abu Dauguvos krantus ir iš rankų į rankas perduos knygas.
„Europos kultūros sostinės 2014“ atidarymui bus rodoma Richardo Vagnerio (Richard Wagner) opera „Rienzi“, kurią žymusis kompozitorius parašė gyvendamas Rygoje. Taip pat rengiami šviesų festivalio pasirodymai, Centriniame turguje – akcija „Paragauk Rygos“.
2009–2014 metais Rygos – Europos kultūros sostinės – projekto biudžetas sudaro 24 mln. eurų. Oficialus Rygos partneris yra Siguldos miestas, kuriame taip pat numatomi 8 dideli renginiai.
2013 m. Europos kultūros sostinės buvo Marselis Prancūzijoje ir Košicės miestas Slovakijoje. 2009 m. Europos kultūros sostine buvo paskelbtas Vilnius, 2011 m. – Talinas. Savo siekį 2022-aisiais tapti Europos kultūros sostine yra deklaravęs ir Kaunas.
Europos kultūros sostinės idėja (iki 1999 m. – Europos kultūros miestas) yra įgyvendinama nuo 1985 metų, kuomet pirmuoju tokiu miestu buvo paskelbti Atėnai. Šios idėjos pagrindinis tikslas – suartinti europiečius išryškinant Europos kultūrų turtingumą ir įvairovę.
Eltos inf.