2024 m. liepos 16 d.

 

Generalinės prokuratūros ir ekspertai.eu bendradarbiavimas – didelis žingsnis į priekį (papildyta)

14
Paskelbta: 2012-12-11 18:26 Autorius: ekspertai.eu

Artėjant vasario 16 d. (kaip žinoma, iki tos dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, valdžia turi pateikti neginčijamus  įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą), ši penkerių metų senumo publikacija gali pasirodyti aktuali.

ekspertai.eu, 2018 01 30Ekspertai.eu
skaitytojai atsiuntė redakcijai asmeniniame D. Radzevičiaus – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko bei LRT tarybos pirmininko – interneto puslapyje aptiktą keistoką įrašą.

Informacija, paskelbta žinomo Lietuvos žurnalisto bei etikos žinovo tinklalapyje, kelia nuostabą bent dėl kelių priežasčių.

Pirma – ekspertai.eu niekada neskelbė nei šio, nei kokių nors kitų darbo pasiūlymų tapti vyriausiuoju portalo redaktoriumi.

Tai – D. Radzevičiaus fantazijos vaisius.

Antra – atsakingai pareiškiame, kad niekada nesiekėme, nesiekiame ir ateityje greičiausiai nesieksime redaktoriais įdarbinti asmenų, išmanančių statybas, kaip teigia D. Radzevičius:

Kaip ir daugelis Lietuvos piliečių, nuoširdžiai apgailestaujame, kad dėl statybų verslą ištikusios krizės daug žmonių neteko darbo ir pragyvenimo šaltinio. Deja, kurti jiems darbo vietas šiuo metu neturime jokių galimybių.

Pripažįstame, kad esame skelbę ir rašinių, neabejotinai susijusių su statybomis (pavyzdžiui, „Valdovų rūmai – tai mūsų dvasinė hidroelektrinė“), tačiau iš to daryti išvadą, kad turėtume samdyti specialų statybų ekspertą, būtų pernelyg drąsu.

Patikiname, kad statybos tikrai nėra, kaip gali susidaryti įspūdis iš D. Radzevičius skelbiamos melagingos informacijos, ypatingo ekspertai.eu dėmesio objektas.

Todėl su šia sritimi susijusio darbo ieškančius asmenis kviečiame siųsti gyvenimo aprašymus ne į mūsų portalą, o Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui D. Radzevičiui, adresais [email protected] arba [email protected].

Trečiasis keistas dalykas – kad D. Radzevičius, ekspertai.eu vardu paskelbęs darbo skelbimą, neturintį nieko bendra su mūsų portalu, dar ir nurodė, esą šiuo jo išsigalvotu skelbimu susidomėję žmonės turėtų dirbti „asmenims, kurie sistemingai savo tekstais ir veikla ne tik kritikuoja prokuratūros sistemą, bet ir atvirai iš jos tyčiojasi“.

Paaiškiname, kad ekspertai.eu niekada nei atvirai, nei uždarai nesityčiojo iš prokuratūros sistemos.

Atvirkščiai – nuo 2009 metų glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos Respublikos Generaline prokuratūra, siekdami padėti jai kovoti su stambaus masto politine korupcija bei paskatinti pozityvias permainas mūsų teisėsaugos sistemoje.

Pagal ekspertai.eu pareiškimus yra pradėti keli ikiteisminiai tyrimai rezonansinėse byloje, kurių prokurorai negali sėkmingai pabaigti tik dėl įvairių keistai susiklostančių aplinkybių (apie vieną jų viešai paliudijo ir buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Vitalijus Gailius, apie tai rašėme publikacijoje „Tiems, kurie netiki savo ausimis, pateikiame tikslią prokuroro G. Jasaičio žodžių stenogramą“).

Be abejo, tokių prokuratūros nesėkmių priežastis – vis dar pasitaikančios, kaip pasakytų etiškas žurnalistas, negerovės.

Tačiau nepaisant šių laikinų nesklandumų, ekspertai.eu pagalbą ir indėlį į kovą su stambaus masto korupcija yra su dėkingumu pripažinusi net pati prokuratūra.

Už dalyvavimą tiriant galimą didelės vertės turto iššvaistymą už VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ lėšas kuriant interneto svetaines (kaip atrodo vienintelis ir išskirtinis ne tik Lietuvoje, net septyniomis kalbomis (!) (ne)veikiantis portalas, galima pamatyti čia: www.lietuva.gyvai.eu, o paskaityti čia: “Apie valdiškas internetines turistų viliojimo sistemas, skirtas pinigams pasisavinti”) ekspertai.eu sulaukė asmeninio tuomečio generalinio prokuroro Algimanto Valantino įvertinimo.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad „su stambaus masto korupcija kovojanti nevyriausybinė organizacija „Ekspertai.eu“, A. Valantino nuomone, suteikė „nemažą pagalbą tyrėjams, kadangi išaugęs pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius dėl įvairaus masto ir pobūdžio galimų sukčiavimų ženkliai padidino pareigūnų darbų krūvius“.

Anot A. Valantino, toks bendradarbiavimas - „didelis žingsnis į priekį stiprinant prokuratūros veiklos skaidrumą ir atvirumą“(Visą Generalinės prokuratūros pranešimą galima paskaityti ČIA). 

Iš tiesų, ekspertai.eu „sistemingai kritikuoja“ prokuratūros veiksmus, visiškai atvirai rašydami apie tokias, kaip pasakytų etiškas žurnalistas, vis dar pasitaikančias šios sistemos negeroves, kaip bylų vilkinimas ir stambaus masto korupcijos dangstymas.

Viešinti faktais pagrįstą informaciją apie tokius nusikalstamus prokuratūros veiksmus laikome savo pareiga, net jei tai ir nepatinka Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui D. Radzevičiui, dėl nežinomų priežasčių siekiančiam įdarbinti mūsų portale statybų žinovus.

Neketiname spėlioti, kokios priežastys paskatino D. Radzevičių ekspertai.eu vardu skelbti išsigalvotą darbo skelbimą ir pagražinti jį fantazijomis apie tyčiojimąsi, tiesiog siunčiame šį prašymą:

Pone D. Radzevičiau, prašytume pašalinti iš interneto Jūsų paskelbtą melagingą darbo skelbimą, matomoje vietoje informuoti savo svetainės skaitytojus, kad Jūsų paskelbta informacija yra melaginga ir ekspertai.eu neketina, kaip Jūs skelbėte, įdarbini statybų temas išmanančio asmens, bei nurodyti konkrečius faktus, kai ekspertai.eu „savo tekstais ir veikla“ atvirai tyčiojosi iš prokuratūros sistemos. Antraip šis kaltinimas tyčiojimusi liks paprastu šmeižtu, o Žurnalistų sąjungos pirmininkui bei LRT Tarybos vadovui tai nedera net ir asmeniniame interneto puslapyje.

Papildyta 2012 12 13. D. Radzevičius savo tinklalapyje parašė:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. Valdas
(2012-12-17 07:02:31)
(81.29.31.195) Parašė:

nu kas čia per skandalas? Na, atsiprašė žmogus, suklydo, būkim tolerantiški paklydimams ir suklydimams, negi abiems Ekspertams nepasitaiko? Beje, šito eu pozicija dėl kedo-pedo man irgi ne prie širdies: labai jau dirbtinai angažuota, t.y. buvo siekiama tam tikrus Garliavos herojus išvesti į Seimą (žr. V.Landsbergio interviu)... Gyvenkime draugiškai - bent prieš šv. Kalėdas13. Z
(2012-12-15 18:13:49)
(77.221.81.242) Parašė:

Nelabai tiketina, kad prokuratura bendradarbiautu su gerbiamais zurnalistais is ekspertai.eu...12. Veidmainis
(2012-12-15 09:38:11)
(78.56.139.125) Parašė:

Radzevičiau, nejaugi portalas ekspertai.lt irgi sistemingai savo tekstais ir veikla ne tik kritikuoja prokuratūros sistemą, bet ir atvirai iš jos tyčiojasi. Kiek suprantu visi be išimties ekspertai tik ir kritikuoja bei tyčiojasi iš tavo taip aukštinamos prokuratūros. O išsireiškimas apie kedo/pedo yra mažu mažiausiai nepagarbus ir ypač žurnalistų taip vadinamam vadui11. In brevi
(2012-12-14 15:26:53)
(86.100.84.79) Parašė:

Visa ši istorija primena man du nutikimus: a) žmogus norėjo pirkti lėktuvo bilietą į Mumbajų, bet kažkaip tai nusipirko į Vankuverį.Tai, tik išlipęs iš lėktuvo, pasipiktino, kad lauke šalta. Na, būna, pasitaiko... b) senelis, kai anūkai iškrėsdavo baikų, klausdavo, kur dingo jų sąžinė. Tai vienas anūkas pareiškė, kad gal jie tos sąžinės niekad ir neturėjo. Na, būna, pasitaiko... Retorinis klausimas ponams žurnalistams ir, atskirai, jų vadams: už kiek parduodama sąžinė (jeigu ją turėjo)?10. Marta. Padėsiu Expertams:)
(2012-12-13 13:31:06)
(84.15.189.98) Parašė:

"Neketiname spėlioti, kokios priežastys paskatino D. Radzevičių ekspertai.eu vardu skelbti išsigalvotą darbo skelbimą ir pagražinti jį fantazijomis apie tyčiojimąsi, tiesiog siunčiame šį prašymą:" Manau, kad įvyko nesusipratimas ir Radzevičius paprasčiausiai neatkreipė dėmesio kad "ekspertai.eu" skiriasi nuo namų statybos kompanijos "ekspertai.lt, " kuri ir ieškojo to pigaus kompiuteristo-redaktoriaus, nusimanančio statybose, savo svetainei. Et, jūs expertai, expertai:) daug malkų priskėlėte dėl nieko. :) Negi teismas ir tokius dalykus turėtų išaiškinti?:)9. optimistas
(2012-12-12 12:42:46)
(86.147.209.0) Parašė:

Straipsnis parasytas superstiliumi.Tai veiksmingiausias stilius.:))8. Marta
(2012-12-12 11:49:50)
(84.15.177.159) Parašė:

Radzevičiaus bloge radau įmestą tokį komentarą po straipsniu apie Tai, kad Europos Plėtros bankas mano, kad Lietuvos žiniasklaida yra užvaldyta stambaus kapitalo: atsekiau čionai kai perskaičiau expertai.eu skundą apie tai kaip p.Radzevičius yra įžeidęs jų didįjį ego. Taigi kol Lietuvos žiniaslaidininkai pliekiasi dėl menkniekių, Kėdainių kniazius, mažų parduotuvių tinklo per visą Lietuvą monopolijos sąvininkas, monopolizuoja Lietuvos miestų-rajonų žiniasklaidą (kiedainietis.lt, klaipiedietis.lt, palangietis.lt, kaunietis.lt, telšietis,lt ir t.t. idealiu pavyzdžiu. Pavyzdžiu FTB paieškomo žymiausio Europos mafijozo Semion Mogilevič, kuris, kaip rašė wikileaks, užvaldęs didžiąją dalį Rytų Europos medijos, valdo Rumunijos, Bulgarijos politiką, įtakoja Čekijos ir kitų šalių politiką. Įregistravęs firmą Vengrijoj atėjo į Ukrainą kaip "Vakarų" investuotojas dujų tarpininkas. Neva "pigesnių" dujų iš Kazakstano, kas tapo geru pretekstu uždaryti Timošenko kalėjiman už tai, kad ji tarėsi su Putinu dėl neva "brangesnių" dujų. Ar Mogilievič turi sąsajų su Putinu? Neaišku, bet Rusijoje jis gerokai prieš tai buvo suimtas, ir Rusijos prokuratūra jo FTB'ui neperdavė. Matyt ans įrodė, kad gali būti didžiai naudingas. O FTB jį įtraukė į 10 labiausiai paieškomų sąrašą ir skyrė 100 000 premiją tam, kas nurodys koordinates. Šis žmogus Niujorke apgavo investuotojus pardavinėdamas akcijas tokios savo gamyklos Kanadoje, kurios faktiškai nebuvo. Tokį sukčiavimą JAV priskaito prie didžiausių nusikaltėlių, tolygių Al Kaidos teroristų vadams. Lietuva šiuo klausimu tolerantiškiausia Europoje. Nord bankas, pvz., panašiai apgavo 600 savo klientų, finansuoja jų pinigais Nord Streem ir nieko. Jokio triukšmelio. Pažįstama advokatė , susipažinusi su šia byla, sako, kad ši Nord afera yra kur kas ciniškesnė už Snoro. Nereaguoja spauda nes gi užgauti ne žinomų žmonių ego, bet paprastų piliečių, pardavusių paskutinį turtą ir patikėjusių jį bankuyi, interesai. Vyriausybės Vertybinių popierių komisija pripažino nusikaltimą, bet bankas pats padavė šią komisiją į teismą, tik tam, kad temtų gumą, nors puikiai žino, kad nelaimės. Vadinasi laukia geresnių, mogileviškų laikų? O reiktų, kad šioje byloje dalyvautų drąsūs tiriamieji žurnalistai, padėtų advokatams... nors gal nelabai yra kas jiems mokėtų už tai pinigus... bet lazda turi du galus, kas vien už pinigus dirba, o ne dėl tiesos, tas pats greitai gali šaukti SOS. Kažkas panašaus ko gero ir atsitiko su BNS vadovu Raču, prasitarusiu savo bloge apie žurnalistinę prostituciją. Niekam ne paslaptis, kad blogai stebimi "didžiojo brolio" akies. Šio komentaro negalėčiau patalpinti Račo bloge. Atmestų automatinė cenzūra. O kenčia žmogus už savo nuyodėmę. Tuoj pasakysiu. Turėjo interviu su The Economist vyriausiu redaktoriumu Edward Lucass'u dar prieš rinkimus ir jo nepaviešino. Klausimas kodėl? Skaičiau tą interviu tik "Valstybės žiniose" ir tai anglų kalba. O Lukassas aiškiai pasakė, kad Uspaskichas susijęs (nesakė "galimai") su nusikalstamomis grupuotėm ir saugumo organais. Na, kad Paulauskas su ekskgb prisiglaudė Darbo partijoj, tai niekam ne paslaptis. Bet kad Lukassas atvirai mini busikalstamas grupuotes, vadinasi jis žino tai kas žinoma kokiam nors interpolui. Pačioje Rusijoje ir Latvijoje bolševikų partijos kone atvirai eina išvien su mafija ir palaikomi kai kurių neoliberalų sostines merijose (pvz. Lindermanas Latvijoj) Jie grįžta prie bolševikinių metodų. Uspaskichas per savo medijos tinklaą irgi agituoja jainimą stot į jo (Kom)jaunimo Darbo partiją. Ar niekas nematio grėsmės mūsų valstybei? Bolševikų partijos (Latvijos padalinio) vadas Lindermanas buvo išvytas iš Rusijos, estai nepraleido jo net važiuoti autobusu per savo teritoriją į pasitartimą Suomijoj, o pas mus jo kolega Paleckis net į seimą bolotiravosi. Gal nebemiegokit, ponai žurnalistai. Tik drąsiesiems padeda laimė. Audaces Fortuna uvat. Tiesa, dar nuo savęs pridėsiu - kai bandau atsidaryti Balsas.lt, mano APPLE Makintoš praneša, kad tai daryti nesaugu, kad šio portalo serveris yra Kijeve ir jis nėra sertifikuotas. Uspaskicho visi rajonų portalai irgi pajungti prie Balsas.lt serverių. Balsas.lt nusipirko kažkoks neaiškus verslininkas iš Mexsikos, bet neva kilęs iš Mažosios Azijos, gal Izraelio. Kai kartą nuėjau patikrinti Vladimiro Antonovo dosje į rumafija.com (ten rašoma, kad V.Antonovas su tėvu įtariami dviejų konkurentų bankininkų nužudymu. Tiek spėjau perskaityti bet tuoj vaizdą uždengė per googlą kitas disney.ru adresas. Ir man buvo prikabintas virusiukas. Tas pats kuris sutrikdė dar 600 000 Apple makintošų. O tai reiškia, kad nebegalima pasitikėti jokia elektronine bankininkyste, jokiais elektroniniais balsavimais ir t.t. Rusų hakeriui, pasirodo, užtenka 10 - 12 dolerių už tai kad sutrikdytų 100 000 kompiuterių, rašo techsecurity.com.7. Teisus
(2012-12-12 09:37:07)
(146.75.247.226) Parašė:

Sisteminius klapciukus reik gydyt jus paciu vaistais - duot juos i teisma uz smeista.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras