2024 m. birželio 20 d.

 

Generalinės prokuratūros pareigūnas G. Plioplys pripažintas pažeidusiu etiką prokuroru

Paskelbta: 2011-12-31 09:17 Autorius: ekspertai.eu

G. PlioplysGeneralinėje prokuratūroje įvyko Prokurorų etikos komisijos posėdis, kuriame Generalinio prokuroro pavedimu buvo nagrinėjama ekspertai.eu pateikta informacija apie prokuroro etikos principų pažeidimo požymius turinčio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Gintaro Plioplio elgesį š. m. spalio 12 d.

Primename, kad problema kilo tada, kai prokuroras G. Plioplys, kuris nuo metų pradžios perėmė ikiteisminius tyrimus dėl „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) iš savo kolegės, reikiamo išsimokslinimo neturėjusios rezonansinių bylų prokurorės Sigutės Malinauskienės, pareiškė, kad viešas interesas jo nedomina ir pasiūlė šiuos jo žodžius cituoti.

„Viešas interesas manęs nedomina, aš jums sakau tiesiai šviesiai, galite tai cituoti“, - atvirai tąkart aiškino prokuroras.

Daugiau netikėtų ir nestandartinių prokuroro minčių skelbėme publikacijoje „Generalinė prokuratūra: „Mes turim šiuo atveju baudžiamąją bylą, todėl pamirškim viešą interesą“.

Vakar Prokurorų etikos komisijos pirmininkas Antanas Stepučinskas pranešė, kad Komisija, susipažinusi su posėdžiui paruošta medžiaga, pripažino, kad prokuroras Gintaras Plioplys pažeidė Lietuvos prokurorų etikos kodekso 5.3.2 punkto reikalavimą su teisinio proceso dalyviais elgtis santūriai ir nutarė taikyti jam poveikio priemonę – pažeidimo pripažinimą.

A. Stepučinskas taip pat informavo, kad Komisijos paskirtis tirti ir vertinti Prokurorų etikos kodekso normų ir privalomų principų pažeidimus, todėl Komisija nenagrinėjo ekspertai.eu nurodytų teiginių dėl ikiteisminių tyrimų vilkinimo, nes tai nėra Komisijos nagrinėjimo objektas.

„Jūsų vertinimas dėl prokuroro G. Plioplio organizuojamo ikiteisminio tyrimo terminų buvo perduotas spręsti pagal kompetenciją aukštesniajam prokurorui“, - informavo Prokurorų etikos komisijos pirmininkas.

Visus dorus prokurorus ekspertai.eu sveikina su Naujais metais!

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras