Generalinis prokuroras gali būti atleistas Seimo siūlymu. Tokią nuostatą Prokuratūros įstatyme ypatingos skubos tvarka ketvirtadienį įteisino Seimas.
Už Prokuratūros įstatymo pataisas balsavo 60 Seimo narių, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 15 parlamentarų.
Anot teisės akto pakeitimo iniciatorių, šiuo metu nėra aiškiai nustatytas teisinis reguliavimas, kaip turėtų elgtis Seimas, kai parlamentas įstatymų numatyta tvarka nepritaria Generalinės prokuratūros metinei veiklos ataskaitai.
Beje, pirminiame projekte buvo siūloma Prokuratūros įstatyme numatyti, kad generalinis prokuroras gali būti atleidžiamas Seimui nepritarus jo metinei veiklos ataskaitai. Tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmimui pasiūlė kitokią formuluotę: „Generalinis prokuroras gali būti atleistas Seimo siūlymu“, ir jai buvo pritarta.
Priimti įstatymo pataisas ypatingos skubos tvarka pasiūlė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.
Kaip numato Seimo statutas, Seimas, priėmęs nutarimą nepritarti valstybės institucijos vadovo, kurio paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, pateiktai metinei institucijos veiklos ataskaitai, gali pavesti šią ataskaitą svarsčiusiam komitetui pateikti Seimo nutarimo dėl siūlymo Respublikos Prezidentui atleisti šį valstybės institucijos vadovą iš einamų pareigų projektą.
Sprendimai dėl valstybės institucijų vadovų atleidimo iš einamų pareigų ir dėl siūlymo Prezidentui atleisti valstybės institucijų vadovus iš einamų pareigų priimami slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.
Eltos inf.