Panevėžio apygardos prokurorai ir apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai po daugiau nei septynių mėnesių baigė tirti dėl nežmoniško žiaurumo Lietuvą sukrėtusią vadinamąją Dembavos bylą, kai 17-metė, prisiskambinusi į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC), bet nesulaukusi pagalbos buvo gyva sudeginta automobilyje.
Po tragedijos vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas atsakomybę dėl to, kad BPC sistema nebuvo sutvarkyta taip, kad galėtų nustatyti buvimo vietą skambinant iš bet kurio mobiliojo ryšio operatoriaus net jei telefone nėra SIM kortelės, ragino prisiimti tuometį BPC vadovą Arūną Kedavičių. Šis netrukus atsistatydino iš pareigų. Tuo iš esmės skandalas ir baigėsi.
Tačiau lig šiol BPC nėra pajėgus nustatyti konkrečios pagalbos besišaukiančiojo buvimo vietos. Jos nustatymo diapazonas gali siekti net iki 20 kilometrų.
Visi nesklandumai susiję su BPC yra todėl, kad didelė dalis pinigų, skirtų šiai sistemai sukurti, buvo tiesiog pavogti.
Seimo nario Naglio Puteikio teigimu, nustatyti, kas pavogė 112 sistemai skirtus pinigus galima po to, kai bus pakeistas Generalinės prokuratūros vadovas, daugiau nei pusė Seimo nacionalinio saugumo komiteto narių ir kai V. Stundys nebebus Seimo Etikos bei procedūrų komisijos pirmininku.
„Šis teiginys - „pasak tyrėjų, telefonas buvo taip sudegęs, kad ekspertai nebegalėjo patvirtinti ar paneigti SIM kortelės buvimo fakto“ manęs neįtikina, nes buvęs Bitės Lietuva generalinis direktorius grasino man baudžiamąja byla po to, kai per Info TV paviešinau, kad nužudytoji moksleivė skambino mamai tą vakarą iš Bitė Labas kortelės. Jei būčiau neteisus, būtų tokią bylą tikrai iškėlęs“, - teigia N. Puteikis.
Pasak parlamentaro, kas iššvaistė 112 sistemai skirtas biudžetines lėšas, kurios buvo skirtos skambinančio tel. nr. 112 Generalinė prokuratūra netiria, nes slėpti iššvaistytojus sutarta Seimo nacionalinio saugumo komiteo uždarame posėdyje. Jo dalyviai neįleido Seimo narės Aurelijos Stancikienės, kuri turėjo teisę ten būti, kad netrukdytų ten susirinkusių spec.tarnybų, Generalinės prokuratūros šio komiteto narių, BITĖS ir OMINTEL atstovų sandoriui neieškoti kaltų. Taip daryta siekiant apginti lietuvišką UAB, kuriam atiteko lėšos už vietos nustatymo programinę įrangą, kuri nieko nenustato nei tada, nei dabar.
Tele2 nepasidavė politikų spaudimui ir pirmo tokią įrangą iš Skandinavijos, todėl ir tada ir dabar skambinančio buvimo vietą rodo.
„Neįleidžiant A.Stancikienės į minėtą posėdį, buvo pažeistas Seimo statutas, bet į biudžeto grobstymo dangstytojų komandą įsiliejo ir Seimo Etikos bei procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys, kuris jau pusmetį vilkina tokį A.Stancikienės skundo nagrinėjimą“, - tvirtina N. Puteikis.
Sutikti su Seimo nario teiginiu, jog šiuo atveju nustatyti vagis bus galima tik tada, kai bus pakeistas Generalinis prokuroras, tikrai negalima.
Generalinius prokurorus galima keisti nors ir kas mėnesį, tačiau niekas nuo to nepasikeis. Generalinių prokurorių pagrindinė funkcija yra padaryti viską, kad visi rezonansiniai tyrimai, susiję su politine korupcija, o tai reiškia - su labai, labai dideliais pinigais, pasisavintais iš valstybės iždo, niekada nebūtų ištirti.
Šiam, kaip ir prieš tai buvusiems Generaliniams prokurorams, su šia užduotimi susitvarkyti sekasi labai gerai. Rezultatai kalba patys už save - per visus nepriklausomybės metus nėra ištirtas nė vienas politinės korupcijos atvejis.
Ir nesvarbu, kokio pobūdžio tie atvejai būtų, - ar toks ypatingai žiaurus kaip šis, ar juokingas tartum Nacionalinio stadiono statybų, ar mįslingas kaip pedofilijos ir žudymų byla, ar nuotaikingas nelyginant VEKS, ar liūdnas tarsi Snoras. Visi ikiteisminiai tyrimai, susiję su politine korupcija, yra pasmerkti iš anksto.
Naujausi
Naujausi komentarai
tr
IP 78.56.179.188 | 15:18:01
>1 Tu teisus pasirodo ne vienas vatnikas iš Amerikos paskutiniu metu....
Niekinga mandavoškė,
IP 84.55.55.186 | 15:11:44
žmonės nesidžiaugi. Džiaugiasi tik savo valstybės IŠDAVIKAI IR PARSIDAVĖLIAI....
Nuomonė
IP 78.61.64.1 | 14:30:48
Kai po pagalve pasidedi bombą, natūralu, jog jautiesi saugus :) ...