Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas šv. Kalėdų išvakarėse pranešė, kad skaudžiausia, kai vakcinuotis ekspermentiniu mediciniu preparatu nuo COVID-19 ligos nenorinčių žmonių „naudojamos Šventojo Rašto interpretacijos arba apsireiškimais siekiama pateisinti savo poziciją nesiskiepyti“.
„Tuo pačiu jis sako, kad, tęsiantis COVID-19 pandemijai, reikia remtis ir mokslu, tačiau yra žmonių, kurie nenori skiepytis dėl pagrįstų priežasčių, ir „reikia ir į juos įsiklausyti“, - skelbia valstybinis transliuotojas publikacijoje „Grušas: skaudžiausia, kai Šventojo Rašto interpretacijomis siekiama pateisinti savo poziciją nesiskiepyti“.
Pasak Lietuvos šventikų lyderio, „iš Apreiškimo knygos cituojama, kad vakcina yra šitas ženklas, pandemija yra šitas ženklas“.
„Tai yra ganėtinai pavojinga. Manau, kad reikia remtis ir mokslu, bet yra žmonių, kurie nenori skiepytis dėl pagrįstų priežasčių. Reikia ir į juos įsiklausyti, ieškoti kelio, kad ir jie rastų savo vietą visuomenėje, bet svarbu apsaugoti mūsų medikus ir sveikatos sistemą. Daroma daug, kad neįgriūtų mūsų sveikatos sistema, ir tai yra mūsų visų bendras interesas“, - teigia G. Grušas.
Jis taip pat pasisakė dėl Stambulo konvencijos ir civilinės partnerystės įteisinimo, dėl kurių, Monikos Garbačiauskaitė-Budrienės vadovaujamo valstybinio transliuotojo teigimu, „Bažnyčios ten (Vakaruose – ekspertai.eu pastb.) nesugriuvo“.
„Nežinau, ar tai Bažnyčios sugriovimo klausimas. Nemanau, kad Bažnyčia sugrius, net jei įstatymai pasikeis. Bažnyčia yra sudaryta iš visuomenės piliečių. Tai nėra tik vyskupas, kuris pasako. Pačioje Bažnyčioje yra žmonių su įvairiomis nuomonėmis ir sekančių Bažnyčios mokymą. Dėl Stambulo konvencijos – manau, ilgainiui ten yra tikras pavojus visuomenei. Tai, ką mes matome, kas atsitiko, pavyzdžiui, Amerikoje su transformacijomis prieš 50–60 metų. Sako, ten situacija jau nusistovėjo, bet ten yra pasekmių, kurios nebūtinai yra geros: įtampa visuomenėje, sprendimai, kaip mes žiūrime į kitą žmogų. Dažnai tolerancijos reikalavimas, kas ir buvo prieš 60 metų, dabar ten atsisuko visiškai į kitą pusę. Matome, kad kunigai imami į teismus, kur jie pamokslauja apie Bažnyčios mokslą. Savai kongregacijai teigia, kad tai prieštarauja žmonių teisėms, ar yra netolerancija. Tai yra Bažnyčios ar jos narių rūpinimasis visuomenės ateitimi. Tad manau, kad ir jų balsas turi būti išgirstas“, - pasakė G. Grušas.
Keli susiję:
Prognozės pasitvirtino – greitai, saugant nuo COVID-19 ligos, bus vakcinuojami šešiamėnesiai
Visą informaciją apie „Pfizer“ vakciną nuo Covid-19 ligos, sužinosime 2076 metais
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]