Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas, kovo 21 d. valstybinio transliuotojo LRT laidoje „Dėmesio centre“ paviešino, kokius atlikėjus atstovauja jo sūnaus Kipre registruota firma „Riverside music“.
Laidos vedėjas priminė, kad G. Kėvišas yra sėkmingiausias impresarijus visoje Europoje. Tiesa, nepatikslino, kad G. Kėvišo kultūrinio verslumo sėkmė pirmiausia pasižymi tuo, kad jis savo ir savo šeimos biznį su sūnaus ofšorine firma vykdo išmaniai naudodamas valstybės biudžeto pinigus.
Interviu metu G. Kėvišas visiems jį puolantiems – prezidentei, Kultūros ministrei, premjerui – leido suprasti, kad dėl jo kilusio skandalo jau nebeįmanoma išspręsti lokaliai, kadangi kilo tarptautinis susidomėjimas tuo, kas čia Lietuvoje vyksta. G. Kėvišui paramą išreiškė garsiausių pasaulio muzikinių institucijų grandai.
Teatro vadovas atkreipė dėmesį, kad yra didelis pačio teatro darbuotojų, tiek ir visos Lietuvos kultūros visuomenės jo veiklos palaikymas.
Laidoje taip pat buvo paskelbta informacija, kad, pavyzdžiui, 2010 m. G. Kėvišas iš savo sūnaus ofšorinės firmos gavo 600 tūkstančių litų atlygį.
Garsiausias Europos impresarijus pripažino, kad visi nemalonumai ir skandalai dėl jo veiklos kilo tik dėka visuomenininkų – ekspertai.eu.
Ekspertai.eu iš tiesų negali to nuneigti, nes būten jie ir kreipėsi į prokuratūra dar 2009 metų sausį siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „LNOBT – į Generalinę prokuratūrą“.
Ekspertai.eu siūlo prisiminti primirštas 2010 balandžio 30 d. Valstybės kontrolės (VK) paskelbtas išvadas, kur buvo minimi LNOBT įvykdyti pažeidimai.
„Lietuvos operos ir baleto teatras vykdydamas Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ priemonę „Organizuoti ir įgyvendinti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos įrangos rekonstravimą“ pažeidė teisės aktus ir nekontroliavo atliekamų darbų apimčių, neužtikrino, kad pateiktuose darbų atlikimo aktuose būtų nurodyti faktiniai darbų kiekiai ir jų vertė, neįsitikino ar darbai faktiškai atlikti“, - buvo rašoma VK išvadose.
Todėl tarnyba teatrui rekomendavo „išsiieškoti iš rangovo nepagrįstai sumokėtas valstybės biudžeto lėšas arba šiomis sumomis sumažinti įsiskolinimus už kitus teatro scenos rekonstrukcijos darbus“. Su visa minėta VK ataskaita galite susipažinti ČIA.
Ar teatras išsiieškojo iš rangovo nepagrįstai sumokėtas valstybės biudžeto lėšas ar šiomis sumomis sumažinti įsiskolinimus už kitus teatro scenos rekonstrukcijos darbus kol kas nėra žinoma.
Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.
Keli susiję:
Prisiminkime vieną pirmųjų žinomų G. Kėvišo vagysčių – 120 tūkstančių 303 litus ir 6 centus
Netikėtas posūkis G. Kėvišo vadovaujamo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos rekonstrukcijos epopėjoje
Tarp Kėvišų vadovaujamų įmonių pasirašytos sutartys – kol kas neįveikiamas barjeras Lietuvos spec. tarnyboms
•••••••
Kovo 21 d. LRT laidos ištrauką galite žiūrėti čia:
Visą kovo 21 d. LRT laidą galite žiūrėti čia:
Naujausi
Naujausi komentarai
U-2
IP 2405:8100:8000:5ca1::20d:6b8f | 21:29:55
Šventasis Tėvas – katalikų bažnyčios popiežius
ka tik paskelbe, kad
jo supratimu, pe4erastai yra satanistai. O landzberginiai-banderiniai cmosnykai kaziukai starkeviciai - sirinskienes bei maldeikienes yra velniai. Ir net nepasigincysi......
sapožnik
IP 2405:8100:8000:5ca1::4da:b019 | 21:19:22
pažangus komunistas anais laikais buvo, puikiai įvaldė iljičiaus metodus. matosi, komunizmo statybos metais čiuvako smegenėlės 'negolodomoriavo'. wycka su zingeriais myli tokius.....