2024 m. liepos 16 d.

 

G. Nausėda pakvietė Europos Sąjungą neįsileisti pavojingos BAE elektros

37
Paskelbta: 2020-11-04 11:17 Autorius: ekspertai.eu
G. Nausėda. Nuotr. porezidentas.lt
G. Nausėda. Nuotr. porezidentas.lt

Šalies vadovas Gitanas Nausėda laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos Pirmininką Charlesą Michelį ir Europos Komisijos vadovę Ursulą von der Leyen ragindamas ES imtis griežtų priemonių, reaguojant į Baltarusijos AE (BAE) paleidimą, ir neįsileisti į ES rinką nesaugiai gaminamos BAE elektros. Ši pradėta gaminti BAE lapkričio 3 dieną.

Laiške G. Nausėda pabrėžė būtinybę ES ir toliau nuosekliai reikalauti Baltarusijos įgyvendinti visas ES streso testų rekomendacijas bei branduolinės saugos standartus.

„Akivaizdu, kad reikia veiksmingesnių ES priemonių, kad būtų sustabdytas nesaugios Astravo AE eksploatavimas ir apsaugota ES piliečių sveikata ir gerovė. Skubiausia užduotis yra paspartinti ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo klausimą Astravo AE ir pasinaudoti visais svertais, kad Baltarusija nutrauktų Astravo AE veiklą. Dabar ypač tinkamas laikas Europos Sąjungai priimti sprendimus, kurie apribotų elektros patekimą į ES rinką iš nesaugių, aukščiausių saugos reikalavimų neatitinkančių trečiųjų šalių šaltinių. Kviečiu ES netoleruoti tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartų nesilaikymo Astravo AE ir neįsileisti į ES rinką nesaugiai gaminamos šios pavojingos elektrinės elektros, kaip tai daro Lietuva“, - nurodė G. Nausėda ir pridūrė, kad dėl Lietuvos ir regiono saugumo ir toliau sieks aktualizuoti BAE grėsmės klausimą aukščiausiu ES lygiu.

Pasak valstybės lyderio, dabar yra tinkamiausias metas ES patvirtinti mechanizmą, kuris apribotų elektros patekimą į ES elektros rinką iš nesaugių, aukščiausių saugos reikalavimų neatitinkančių trečiųjų šalių šaltinių.

G. Nausėdos iniciatyva spalio mėnesį ES lyderiai išreiškė bendrą poziciją dėl būtinybės ES elektros gamintojams suvienodinti konkurencines sąlygas bendrojoje rinkoje ir paraginti trečiąsias šalis, įskaitant Baltarusiją, laikytis aukščiausių branduolinių ir aplinkosaugos standartų.

Taip pat šalies vadovas atkreipė ES institucijų vadovų dėmesį į būtiną greito reagavimo į ekstremalias situacijas užtikrinimą, siekiant apsaugoti ES piliečius nuo galimos branduolinės grėsmės.

Pasak G. Nausėdos, šiuo požiūriu cheminių, biologinių, radiologinių ir branduolinių tyrimų centro įsteigimas Lietuvoje padėtų sustiprinti ES atsparumą BAE grėsmėms.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos lyderis Gitanas Nausėda deda visas pastangas, kad nebūtų pažeista lietuviška taisyklė, garantuojanti mums 0 MW iš šios atominės.

Ekspertai.eu primena, kad spalio 12-16 d. atlikę BAE paskutinį patikrinimą prieš pirmojo bloko paleidimą, Pasaulio atominių elektrinių asociacijos (WANO) ekspertai konstatavo, kad jokių trūkumų BAE neturi, tad ją galima saugiai paleisti.

O šių metų kovo mėnesį Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Susiję:

Dėl Baltarusijos atominės jėgainės Žmonių partijai viskas klostosi pagal numatytą planą

Lietuvos diplomatijos vadovas stipriai kirto Baltarusijai dėl jos pavojingos BAE  

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
37. Romas > 36. francuz
(2020-11-06 16:14:52)
(77.111.246.31) Parašė:

Pinigai AE uzdarymui buvo isskirti papildomai, as kalbu apie 2 mlrd. uz sutikima uzdaryti.36. francuz to 34. Romui
(2020-11-06 16:04:16)
(188.69.212.53) Parašė:

Kaip neaiškus pinigų likimas??? Europa paskaičiavo, kiek reikės pinigų IAE uždarymui europietiškomis kainomis, o juk Lietuvoje įkainiai didesni...:)))35. yel“l“ow submarine to 28. Taigi
(2020-11-06 15:18:34)
(78.63.212.238) Parašė:

čia ne veltui tamstos atveju kažkas minėjo galimas meningito pasekmes :) - nes su elementariausia matematika tamstos santykiai tiesiog klaikūs :))) - tikimybė , kad tamsta arba tamstos vaikai žus nuo branduolinės katastrofos nesudaro nė tūkstantosios procento dalies, ir yra keliomis eilėmis mažesnė, nei tikimybė žūti bet kokio transporto avarijoje ar stichinės nelaimės atveju (potvynis, uraganas, ekstremalus šaltis, karštis ir pan.) ------------------ tikimybė tamstai ir tamstos vaikams turėti rimtų sveikatos problemų nuo radiologinio aplinkos užterštumo taip yra panašaus dydžio ir taip pat yra bent dviem nuliais mažesnė , nei tikimybė turėti sveikatos problemų dėl netinkamos mitybos, dėl genetikos, dėl mažo fizinio aktyvumo, dėl įvairiausio kitokio aplinkos ir oro užterštumo :))) - , žo, prieš gimstant, reikia gerai , ir ne vieną šimtą kartų pagalvoti ar verta, ir gerai įvertinti visas rizikas :) - gal geriau nelipti į tą “galerą“ iš viso ? :)))))))))))))))))34. Romas > 33. Nu jo...
(2020-11-06 14:57:47)
(77.111.246.31) Parašė:

Ignalinos AE uzdarymas, tai vienas is suvereniteto atsisakymo pozymiu. Grybe porijo, kad tai buvo grieztas ES reikalavimas, bet tada kaip to isvenge Cekija, Slovakija, Vengrija, Bulgarija ir t.t.? ES uzmokejo Lietuvai 2 mlrd. euru uz Ignalinos AE uzdaryma ir kazkaip visiskai neaiskus siu pinigu likimas. Istiesu Pasaulyje dideja AE statyba. AE tai yra galimybe vystyti ekonomika ir moksla. Tai visiskai kito lygio ekonominis potencialas.33. Nu jo... Romui (31)
(2020-11-06 13:53:14)
(188.69.194.145) Parašė:

Jei kaip reikalas įsigilinti į jūsų išdėstytas energetines perspektyvas regione, bei gi prie jų pripliusuoti jau paleistą BY AE potencialą, ypač gerai išryškėja tautinių politikierių, vqrdan svetimų interesų uždariusių saugią Ignalinos AE, idiotizmas..32. Romas > 28. Taigi
(2020-11-06 13:39:15)
(77.111.246.37) Parašė:

Pasaulyje nera nieko saugaus, net gyvenimas urve. Didziausia gresme vaikams - socialiniai tinklai.31. Romas > 30. Nu jo...
(2020-11-06 13:36:37)
(77.111.246.37) Parašė:

Latviai tyliai, bet nuosekliai... nutare pasistatyti savo SGD terminala, bet kazkur apie tris kartus mazesni ir kiek supratau - pirkti, o ne nuomoti. Estai pasirase sutarti AE statybai. Idomu - estu elektra ir butu "nesaugi"? "Braliukai" nera tokie "paprasti", kaip ziurisi is salies.30. Nu jo... Ekspertui (28)
(2020-11-06 13:09:40)
(188.69.194.145) Parašė:

Viskas čia gerai. Latviai gavo galimybę parduoti "po barngiaja" Lietuvai el. energiją. Tai kompensacija jiems, už tai, kad Lietuva juos ne taip jau senai išdūrė su dujų terminalo statyba...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras