Nuotr. prezidentas.lt |
Šalies vadovas Gitanas Nausėda Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, Prezidentūroje susitiko su ugdymo mokslų studijų studentais. Susitikimas buvo skirtas diskusijai apie dabartinę Lietuvos švietimo padėtį ir ateitį.
Diskusijoje „Kaip mokyti ir mokytis“ dalyvavo ugdymo krypties studijų programų studentai, ugdymo krypties studijų dėstytojai ir mokytojai – Meilės Lukšienės premijos laureatai, taip pat Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.
Pasak valstybės lyderio, prie švietimo ateities Lietuvoje kūrimo savo žiniomis ir atsidavimu pašaukimui gali prisidėti kiekvienas pedagogikos mokslų studentas, todėl svarbu skatinti ir motyvuoti studentus rinktis darbą mokykloje.
„Esu nuoširdžiai dėkingas visiems, kurių pašaukimas – ugdyti laisvas, kūrybingas, smalsias asmenybes. Mokytojo profesija suteikia galimybę iš pagrindų formuoti, nukreipti, keisti žmonių gyvenimus. Todėl kiekvieno pedagogo vaidmuo – nepaprastai reikšmingas, nors iš karto ir sunkiai išmatuojamas“, - atskleidė G. Nausėda.
Savo sveikinimo kalboje esamiems ir būsimiems mokytojams valstybės vadovas pabrėžė kokybišką vaikų išsilavinimą. Anot jo, tai svarbiausia prielaida tolesniam laisvos visuomenės klestėjimui.
„Stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi Lietuva neįsivaizduojama be savo šalį mylinčių, stiprių, aplinką tausojančių ir kūrybingų žmonių. Valstybės konkuruoja savo žmonių žiniomis ir gebėjimais kurti inovacijas. Todėl, siekdami gerovės Lietuvai, privalome daugiau ir efektyviau investuoti į intelektą bei mokslo žinias“, - pasakė G. Nausėda.
Šalies vadovas taip pat sakė besitikintis iš Lietuvos mokytojų, kad jie visomis išgalėmis palaikys demokratišką švietimo aplinką, mokys moksleivius atpažinti dezinformaciją, skatins kritiškai mąstyti ir nesitaikstyti su patyčiomis bei diskriminacija.
Pasak G. Nausėdos, būtinas ir aktyvus pilietiškumo bei patriotiškumo ugdymas, kuris negali apsiriboti vien sausa teorija. Šalies vadovo teigimu, čia itin svarbūs ryškūs asmeniniai pavyzdžiai, mokytojų gebėjimas įkvėpti vaikus ir praktikoje taikyti tas vertybes, kuriomis jie tiki ir kurias patys puoselėja.