Prezidento Gitano Nausėdo laukia sunki kova – vasario 20 dieną išvyksta į Europos Vadovų Tarybos darbo sesiją Briuselyje, kur su Europos Sąjungos (ES) lyderiais derėsis dėl Daugiametės finansinės programos.
Bus siekiama gauti kuo daugiau pinigų, nes po įvykusio Brexito dabar norima duoti mažiau pinigų, nors mums jų reikia kuo daugiau.
Lietuva nori, kad ES biudžetas būtų teisingas ir sąžiningas, o tinkamas finansavimas būtų numatytas tiek tradicinių politikų – sanglaudos ir žemės ūkio, tiek naujų ES darbotvarkės prioritetų – klimato kaitos, migracijos, inovacijų plėtros įgyvendinimui.
„Į Europos Vadovų Tarybą vykstu nusiteikęs sunkioms deryboms, ypač dėl sanglaudos politikos ir tiesioginių išmokų ūkininkams finansavimo. Lūkesčiai kol kas yra rezervuoti, kadangi naujausias biudžeto pasiūlymas vertintinas tik kaip nedidelis žingsnis į priekį, siekiant suderinti valstybių narių įvairius interesus“, - dar prieš išvyką į Briuselį pasakė prezidentas.
Šalies vadovas akcentavo, kad ambicingai Europos Sąjungos strateginei darbotvarkei įgyvendinti reikalingas tinkamas finansavimas. Lietuva pasisako už 1,11 proc. BNP indėlį į Europos Sąjungos biudžetą.
Skelbiama, kad Lietuva laikysis nuoseklios pozicijos ir pasisakys už didesnį finansavimą sanglaudos politikai bei žemės ūkiui.
„Lietuva sieks adekvataus finansavimo kaimo plėtros politikai įgyvendinti, nes šie tikslai tiesiogiai susiję su žaliosios ekonomikos ir žaliojo kurso įgyvendinimo prioritetais, taip pat primins Europos Vadovų Tarybos nariams apie ES įsipareigojimus užtikrinti tinkamą finansavimą Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir Kaliningrado specialiosios tranzito schemos programoms“, - skelbiama Prezidentūros portale.
Šaltinis: prezidentas.lt