Prezidento Gitano Nausėdos per kovo 8 – 14 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Kovo 8 d. G. Nausėda susitikęs su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska, pabrėžė būtinybę spręsti įsisenėjusius žmogaus teisių klausimus ir mažinti teisinio reglamentavimo spragas.
Taip pat kovo 8 d. įvyko Prezidentūros organizuota nuotolinė diskusija, skirta reikalingiems pokyčiams valstybinės žemės tvarkymo ir administravimo politikoje aptarti.
Kovo 9 d. G. Nausėda susitikęs su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriumi Dariumi Vedricku, aptarė viešųjų pirkimų sistemos problemines sritis ir pagrindinius iššūkius.
„Būtina didinti viešųjų pirkimų efektyvumą ir profesionalumą“, - pasakė valstybės lyderis.
Taip pat kovo 9 d. G. Nausėda susitikęs su Seimo valdybos nariais, aptarė svarbiausius Seimo pavasario sesijos darbus ir koronaviruso pandemijos valdymo bei vakcinavimo programos aktualijas.
Taip pat kovo 9 d. rengiantis būsimai Europos Vadovų Tarybos sesijai kovo 25-26 dienomis G. Nausėda kartu su Čekijos, Liuksemburgo, Belgijos, Latvijos, Švedijos, Airijos ir Lenkijos vadovais išsiuntė laišką Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Charlesui Micheliui ir Europos Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen dėl Europos Sąjungos skaitmeninės darbotvarkės įgyvendinimo.
Kovo 10 d. G. Nausėda pasveikino Seimą pavasario sesijos pradžios proga.
„Mūsų pareiga imtis priemonių, kurios padėtų ant kojų pastatyti ekonomiką, suteikti tinkamą socialinę pagalbą vargstantiems, užtikrinti prieinamą psichologinę pagalbą, užkamšyti moksleivių žinių ir įgūdžių spragas“, - sveikinime pabrėžė šalies vadovas.
Taip pat kovo 10 d. pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė Kovo 11-osios išvakarėse pasveikino Valstybės pažinimo centro darbuotojus.
Kovo 11 d. G. Nausėda perskaitė sveikinimą Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.
„Anksčiau svajojome grįžti į Vakarus – šiandien esame klestinčių, demokratinių Vakarų dalis. Anksčiau ieškojome sąjungininkų ir saugumo garantų – šiandien patys kuriame NATO sėkmę. Anksčiau jautėmės įkalinti – šiandien patys sprendžiame savo likimą“, - kalboje pabrėžė valstybės lyderis.
Taip pat kovo 11 d.G. Nausėda pasveikino Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai reikalingą Švedijos sprendimą.
Taip pat kovo 11 d. D. Nausėdienė nuotoliniu būdu bendravo su rašinių konkurso, skirto Marijos Gimbutienės šimtmečiui, dalyviais ir nugalėtojais.
Taip pat kovo 11 d. D. Nausėdienė šventiniame nuotoliniame renginyje susitiko su mokytojais, moksleiviais ir jų tėveliais iš Lietuvos ir lituanistinių mokyklų Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje.
Kovo 12 d. G. Nausėda susitikime su kultūros ministru Simonu Kairiu aptarė kultūros sektoriaus karantino sąlygų laisvinimo ir dėl pandemijos patirtų nuostolių kompensavimo klausimus, pasirengimą minėti valstybei reikšmingas sukaktis, istorinės atminties įprasminimo ir kitas kultūros lauko aktualijas.
Taip pat kovo 12 d. D. Nausėdienė nuotoliniu būdu dalyvavo Lituanistinio ugdymo forume ir pasveikino jo sumanytojus, organizatorius ir dalyvius.
Pasak D. Nausėdienės, emigracija, technologiniai pokyčiai verčia lietuvių kalbą įsitvirtinti skaitmeniniame pasaulyje ir virtualioje erdvėje.
„Tai nauji iššūkiai. Ir kartu naujos galimybės, naujos gyvavimo ir sklaidos formos“, - pasakė pirmoji valstybės ponia.
Kovo 13 d. G. Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Šventąjį Tėvą išrinkimo Popiežiumi aštuntųjų metinių proga, palinkėjo jam sveikatos ir stiprybės skleidžiant pagarbą kiekvienam žmogui, žadinant artimo meilę ir socialinę bičiulystę – tvirtą pasaulio ateities pagrindą, padėkojo už Katalikų bažnyčios indėlį ir solidarumo pavyzdį padedant suvaldyti pandemiją visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.
Šaltinis: prezidentas.lt