Neretai žmonės su akiniais Google Glass vadinami „glassholes“ (sudurtinis žodis, kurio viena dalis reiškia „akiniai“, o kita turi įžeidžiamąją potekstę) dėl savo pasipūtėliškumo ir nuolatinio gyrimosi, kad ant jų nosies yra naujausias mobilusis įrenginys, kuriuo gali pasigirti ne visi vartotojai.
Kompanijai Google, panašu, ši situacija pažįstama, todėl ji nusprendė išleisti elgesio rekomendacijų rinkinį, kurio reikėtų laikytis Google Glass savininkams, rašo puslapis Phys.org.
Savotiškas „elgesio kodeksas“ turi visai suprantamą tikslą: pastaruoju metu žmonės su Google akiniais pasidarė nepageidaujami kavinėse ir kitose įstaigose dėl nuogąstavimo, kad jie viską ir visuomet filmuos, pasitelkę į akinius integruotą kamerą. Juo labiau kad niekas negalės žinoti, ar jie filmuoja, ar ne.
Štai kai kurios „kodekso“ tezės: nebūk šiurkštus ir nesielk keistai; gerbk kitus ir nesutrik, jei jie tau užduos klausimą apie „Glass“; jei įstaigoje reikia išjungti mobilųjį telefoną, išjunk ir akinius.
Kompanija Google įspėja, kad šių taisyklių pažeidimai nuteiks verslą žiūrėti priešiškai į šiuo akinius, o tai negatyviai atsilieps ir kitiems Google Glass savininkams.
Interneto gigantas taip pat ragina nežiūrėti per ilgai į akinių ekranėlį, nes aplinkiniams žmonėms tai gali pasirodyti labai keista. Neskaitykite per juos „Karas ir taika“, tam geriau pasinaudoti didesniu ekranu, – tvirtina kompanija.
Kita vertus, kompanija Google pareiškė, kad galima be jokių nuogąstavimų naudotis balso komandomis ir klausti kitų žmonių, ar galima juos nufotografuoti su akiniais Glass (taigi elgtis lygiai taip pat, tarsi rankose būtų fotoaparatas).