Ψηφίζουμε όχι γιατί ελλάδα μας δεν πωλείται!
Balsuojame NE, nes mūsų Graikija neparduodama!
Drachmooptimistai turėtų kiek atvėsti: prieš Graikijos planą pergudrauti Europos Sąjungą liepos 5-osios referendume balsavo daugiau kaip trečdalis (38,9 proc.) graikų, o tai yra 2,25 mln. žmonių, t. y. maždaug tiek, kiek dabar gyvena Lietuvoje. Kokios tolesnės perspektyvos Graikijai? Vartome pasaulio spaudą, kalbiname šaltinius.
Kaip minėta, referendume όχι (OCHI, „NE“) Europos Sąjungai ir „TAIP“ demokratijai (pasak premjero Aleksio Cipro) pasakė 3,56 mln. (61,31 proc.) graikų.
5,8 proc. biuletenių buvo sugadinti arba tušti (tai yra 357 tūkst. žmonių). Iš viso iš 9,86 mln. balso teisę turėjusių Graikijos piliečių balsavo 62,5 proc.
Kas bus toliau?
1.Nusivylimas Graikija Europoje. Europiečiams padėti graikams grąžinti skolą Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) per portalą „IndieGoGo“ pavyko surinkti 1,98 mln. dolerių (1,87 mln. eurų). Graikams pinigų paaukojo 105 629 geranoriški ir naivūs žmonės. Europos Sąjungoje gyvena apie 500 mln. žmonių.
Dabar dėl Graikijos OCHI kiekvienas europietis jau skolingas 3,19 euro vien TVF. O jei paskaičiuotume bendrą Graikijos skolą, išeitų, kad patys turėdami jų nemažai, gavome spjūvį į veidą finansine išraiška.
2.Valdžios kaita. Tuo metu, kai A. Cipras kalba apie demokratijos pergalę, po referendumo rezultatų Graikijos finansų ministras Janis Varufakis atsistatydino.
Vakar vakare, vos po keturiolikos minučių nuo rezultatų paskelbimo atsistatydino ir opozicijos vadovas Antonis Samaras.
3.Humoro plėtra. Garsusis OCHI (OXI) rusakalbėse šalyse dabar papildė žargoną, prirašę raidę L. Šaltiniai: įvairūs.
4.Sąmokslo teorijų plėtra. Žymusis konspirologas Kristoferis Everardas (Christopher Everard) savo feisbuko paskyroje pranešė, kad iš „godžių bankininkų dabar Graikija atsiims 300 tonų aukso“ ir tokiu būdu palaidos eurą.
5.Rinkose prasidėjo audra. Pasak „The Guardian“ ir daugybės kitų šaltinių, ypač Azijos rinkose situacija primena 2008-uosius. Australija, Pietų Korėja ir Japonija keikiasi labiausiai, ypač nesmagu australams, nes jų dolerių kursas dėl graikų referendumo gan smarkiai krito.
6.Drachma ar euras? Kinija ar Europa? Praėjus vos 12 valandų po referendumo rezultatų paskelbimo, krizės išsprendimu tiki tik Kinija, o eurogrupė jaučiasi nekaip ir ruošiasi nedelsiant spręsti Graikijos klausimą. Kažin ar ES atleis graikams eilinį kartą, o Kinija ją gali nupirkti kad ir šiandien.
Patys graikai neskuba įsivedinėti drachmos – jie yra išreiškę norą pasilikti prie euro, kas skamba daugiau nei absurdiškai po istorinio OCHI.
6.Paprasto žmogaus, nenorėjusio atskleisti tapatybės, iš Graikijos nuomonė. „Senjorai tikisi gauti nors dalį savo pensijų... Tačiau vyrauja itin niūrios nuotaikos. Žmonės nenori revoliucijos, tiesiog kasdienybės, panašu, kad tokia „revoliucija“ reikalinga tik liberalams. Jei „revoliucija“ truks ilgai, žmonės pavargs dar labiau.“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]