Ilgai lauktas išmanusis telefonas HTC One pagaliau didesniais kiekiais patenka ir į Lietuvos rinką. Pateko ir į mūsų testuotojų nagus. Kaip žinoma, šis HTC flagmanas yra viena didžiausių kompanijos vilčių, turėsiančių pagerinti finansinę padėtį ir padėti įveikti nesėkmių ruožą. Ar išmaniajam telefonui HTC One pavyks išgelbėti savo kūrėjus bei pateisinti vartotojų lūkesčius, pabandysime atsakyti šioje apžvalgoje.
Išmaniojo telefono HTC One specifikacijos:
- 4,7″ įstrižainės Full HD (1920 x 1080) ekranas (468 ppi);
- Procesorius Qualcomm Snapdragon 600, keturi branduoliai, 1,7 GHz;
- Operacinė sistema Android 4.1.2 Jelly Bean su HTC Sense 5;
- SIM kortelės tipas – micro-SIM;
- 32 GB duomenų kaupiklis;
- 2 GB DDR2 operatyvioji atmintis;
- HSPA/WCDMA 850/900/1900/2100 MHz, GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz;
- GPS, skaitmeninis kompasas;
- Giroskopas, akselerometras, atstumo daviklis;
- Apšvietimo daviklis;
- 3,5 mm stereo garso lizdas;
- NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, DLNA, IrDA, micro-USB;
- Kamera su f/2.0 ir fokusavimo atstumu 28 mm, 1/3″ BSI jutiklis, Smart Flash blykstė su penkiais ryškumo lygiais, 2,1 MP kamera priekyje;
- 2300 mAh ličio polimerų baterija;
- Matmenys – 137,4 х 68,2 х 9,3 mm;
- Svoris – 143 gramai.
Komplektacija ir dizainas
HTC One supakuotas į gražiai apipavidalintą, plokščią dėžutę, kurios viršuje matyti pats išmanusis telefonas, o kitoje pusėje – specifikacijos. Nors ir smulkmena, tačiau malonu, kad iš karto suteikiama esminė informacija.
HTC One komplekte, be paties telefono, rasime maitinimo adapterį su universaliu micro-USB laidu (gali būti jungiamas tiek į kompiuterio USB lizdą, tiek į patį maitinimo adapterį), Beats Audio ausinės (In-Ear tipo) su keliais guminių pagalvėlių komplektais, daugybė vartotojo instrukcijų (ne tik lietuvių, bet ir anglų, lenkų ir kt. kalbomis), metalinė adatėlė, kuria naudojantis galima įdėti ar išimti micro-SIM kortelę.
Korpusas pagamintas iš aliuminio; atrodo ne tik estetiškai, bet kartu yra ir aušinimo sistemos dalis – kaip jau žinome, aliuminis yra geras sprendimas šilumai išsklaidyti. Briaunos nėra suapvalintos, tačiau telefonas rankoje guli patogiai ir tvirtai.
Iš periferinių jungčių galima paminėti 3,5 mm garso išvestį viršutinėje dalyje (čia pat ir įjungimo / blokavimo mygtukas), kairėje – micro-SIM lizdas, apačioje – micro-USB ir mikrofonas, dešinėje pusėje – garso reguliavimo mygtukas.
Nugarinėje dalyje yra 4 MP raiškos UltraPixel kamera su LED blykste. Viduje paslėpta nekeičiama ličio polimerų baterija (2 300 mAh talpos). Subjektyviai vertinant, HTC dizaineriai galėjo nepiešti kelių horizontalių linijų nugarėlės viršuje ir apačioje – atrodytų šiek tiek gražiau (juo labiau kad jokios funkcijos jos neatlieka).
HTC One, reikia pripažinti, yra tikras 2013 metų flagmanas, jei kalbėtume apie ekraną. Turime 4,7“ įstrižainę su Full HD (1920 x 1080) raiška ir Super LCD 3 matrica. Vertinant subjektyviai, jis niekuo nenusileidžia anksčiau testuotiems IPS ekranams; matymo kampais galbūt šiek tiek nusileidžiama AMOLED ekranams, esantiems Samsung flagmanuose, tačiau skirtumas nėra esminis.
Taip viskas matosi, jei šviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Realybėje viskas daug geriau |
Net ir didelėms rankoms 4,7″ ekranas gali būti kiek per didelis. Apple tokių tikrai negamins… |
Maksimalaus ekrano šviesumo ir kontrasto lygio visiškai užtenka, kad vaizdai atrodytų sodrūs ir ryškūs, detalizacija – aukšto lygio. Šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams, HTC One pasirodė šiek tiek geriau, nei prieš tai testuotas LG Optimus G su IPS ekranu. Žodžiu, HTC flagmano ekranas paliko vien tik teigiamus įspūdžius.
Komunikacinės galimybės
Išmanusis telefonas HTC One turi viską, ko reikia šiandieniam „protingam“ telefonui, o šiuo atveju turime:
- 2G – GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
- 3G – HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- 4G – LTE 800 / 1800 / 2600
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
- Bluetooth 4.0 + A2DP
- NFC (Near field communication)
Testų metu iš Wi-Fi modulio pavyko išspausti 43 Mbit/s ir 68 Mbit/s duomenų perdavimo spartą (atitinkamai parsisiuntimas ir išsiuntimas). Signalas tiek biure, tiek namie, tiek viešose vietose veikė stabiliai, pavesti nesugebėjo, kaip ir pridera tikram flagmanui. Wi-Fi 802.11ac standarto, deja, pratestuoti nepavyko, tad ateityje reikės susimąstyti apie testinio stendo keitimą – nauja technologija nenumaldomai veržiasi beveik į visus aukščiausio lygio telefonus, o neretai – ir į vidutinės klasės sprendimus.
HTC One rezultatai teste Browsermark iš pradžių nuvylė. Tačiau vėliau telefonas atsitokėjo… |
Teste Rightware BrowserMark 2.0, naudojant naršyklę Google Chrome, telefonas surinko 2 008 balus. Tai šiek tiek mažiau nei Sony Xperia Z (2 115 balų) ar Xperia V (2 042 balai), tačiau skirtumo vizualiai beveik nesijautė.
Garso posistemė ir multimedijos galimybės
Garsiakalbiai, ausinės ir garso kokybė
HTC One garso posistemė yra vienas didžiausių gamintojo pasididžiavimų. Beats Audio technologiją palaikantys BoomSound garsiakalbiai šiame išmaniajame telefone skamba visa galva aukščiau nei konkurentų flagmanai. Garso kokybę galima palyginti su vidutinės klasės nešiojamaisiais kompiuteriais, kuriuose vietos gerai akustikai įdiegti yra gerokai daugiau, nei išmaniuosiuose telefonuose.
Garsiakalbis apačioje skambėjo, lygiai taip pat …. |
Dar geriau garso posistemės galimybės atsiskleidžia, pasinaudojus komplekte esančiomis ausinėmis. Nors jos yra In-Ear tipo, tačiau, skirtingai nei bandytos anksčiau (LG, Sony ir kitų), ausyse jos „sėdi“ pakankamai tvirtai, kad neiškristų, nuolat sukiojant galvą į šonus.
Ausinių atkuriamas garsas yra ganėtinai gerai subalansuotas. Jei labai norėtųsi prikibti, galima buvo tikėtis kiek sodresnių žemų dažnių (ne tokio plokščio boso), taip pat šiek tiek išraiškingesnių ir ryškesnių aukštų dažnių. Tačiau reikia dar kartą pabrėžti, jog HTC One ausinių kokybė lenkia konkurentus tiek patogumu, tiek kokybe / atkuriamų dažnių balansu. Pagrindinis patarimas, naudojant šias ausines, – naudoti kuo geresnės kokybės muzikines kompozicijas.
„HTC One“ yra keletas ausinėms skirtų pagalvėlių komplektų |
Pačios ausinės atrodo nelabai išvaizdžiai (išsiskiria tik raudona spalva), tačiau skambėjimas nustebino |
Maksimalus garso lygis, klausant per garsiakalbius, yra pakankamas, o klausant muzikos per ausines, maksimaliai komfortiškas būtų 80% garso lygis. Viršijus maždaug 50 proc. ribą, gamintojas maloniai primena, kad tai gali pakenkti mūsų klausai.
Multimedijos programinė įranga
Pagrindinė kritika teko HTC One įdiegtam garso grotuvui, kuriam būdingi tie patys trūkumai, kaip ir daugeliui kitų išmaniųjų telefonų. Neturime nei ekvalaizerio, nei gamyklinių išankstinių nustatymų įvairiems muzikos žanrams. Panašu, kad gamintojas vartotojui palieka daug erdvės pasireikšti šioje srityje. Galima parekomenduoti tokias aplikacijas, kaip WinAmp, n7player, Poweramp music Player ir kt.
Filmų peržiūrai skirtas… joks grotuvas. Čia galbūt gamintojas kiek persistengė (arba tiesiog jo nepavyko surasti). Aišku, trečių šalių aplikacijos šį niuansą išspręs greitai ir paprastai (pavyzdžiui, galima rekomenduoti MX Player arba Mobo Player).
Muzikai, filmams, nuotraukoms ir kitiems duomenims saugoti skirtas 32 GB duomenų kaupiklis, iš kurių prieinama 25,4 GB laisvos erdvės. Norintys daugiau erdvės, gali pasinaudoti HTC rekomenduojama „debesų“ talpykla Dropbox.
Fotografavimo galimybės
HTC nusprendė padaryti „ėjimą arkliu“ ir nesivaikyti didelių raiškų, kaip tai daro absoliuti dauguma konkurentų. Čia nerasime -niolikos megapikselių kameros, kuri trauktų vartotojus dideliais reklaminiais skaičiais. Nuspręsta eiti kitu keliu ir pasiūlyti technologiją UltraPixel, kuri turėtų akcentuoti ne kiekybę, o kokybę. Ar gamintojui pavyko mus įtikinti, kad UltraPixel yra daug geriau, nei konkurentų naudojami sprendimai?
„TC One“ kamera su „UltraPixel“ technologija ir LED blykste |
Iš karto reikia paminėti, kad gamintojas niekur nemini, jog HTC One turi 4 megapikselių raiškos pagrindinę kamerą. Sutikite – maži skaičiai visiškai nedera prie flagmano statuso. Viena vertus, HTC reikia pagirti, kad šiame telefone ji neperša „kuo daugiau – tuo geriau“. Žiūrėti 2 megapikselių (Full HD) ekrane 4 megapikselių nuotraukas visiškai užtenka, o visa tai publikuojant, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose, didelių raiškų taip pat nereikia. Kartu sutaupoma kaupiklio vietos.
Ar gavome daugiau kokybės? Šis aspektas HTC One yra gana abejotinas. Gero apšvietimo sąlygomis gausime sodrių spalvų, kontrastingas nuotraukas. Gerai veikia ir HDR režimas. Deja, bet priartinimo galimybės geriau nenaudoti. Kartu nesimatė ir deklaruoto optinio vaizdo stabilizavimo sistemos poveikio fotografijų kokybei.
Priartinimo galimybės geriau nenaudoti. Ir būtų malonu matyti veikiančią optinio stabilizavimo sistemą |
Priartinus fotografuoti nuo rankų nerekomenduojame. Ne pro šalį būtų trikojis… |
Kalbant apie kontrasto lygį, „HTC One“ yra viskas gerai. Tik panašu, kad šiek tiek per daug gerai… |
Saulėtą dieną galima gauti visai neblogų kadrų… |
Kameros programinė įranga turi nemažai klaidų. Iš pradžių nudžiugino, kad leidžiama rankiniu būdu pasirinkti ISO parametrą nuo 100 iki 1600, tačiau padarius testinių nuotraukų su visomis reikšmėmis, pasirodė, kad ISO parametras kažkodėl visuomet svyravo 100-125 diapazone. Meniu nurodyta, kad maksimali fotografijos raiška sudaro Full HD (1920 x 1080), t.y. 2 megapikselius, nors praktika parodė, kai turime 4 megapikselius. „Ultra aukštas“ reikšmes rodė ir ekspozicijos laikas, nors tokių parametrų galima būtų pavydėti net profesionalių veidrodinių fotoaparatų savininkams.
Viską susumavus, HTC One fotografavimo galimybes galima įvertinti 7,5 balo iš 10. Kartu norėtųsi palinkėti gamintojui ištaisyti minėtas klaidas.
Produktyvumo lygis
HTC One turi 4 branduolių procesorių Qualcomm Snapdragon 600 (APQ8064T), dirbantį 1,5 GHz dažniu, 2 GB operatyvios atminties, grafinį adapterį Adreno 320. Platforma nauja, nauji ir spartos testų rezultatai, ypač kalbant apie centrinį procesorių.
Krait 400 architektūros branduoliai draskė į skutus ne tik savus iš Qualcomm stovyklos, bet ir konkurentus. Rezultatus galima pamatyti toliau pateiktoje lentelėje. Pažymėti reikėtų ne tokius aukštus GPU Adreno 320 rezultatus. HTC One čia pasirodė prasčiau, nei analogišką GPU turintis LG Optimus G su senesnės kartos Snapdragon S4 Pro. Kodėl taip atsitiko? Vienas iš spėjimų yra gana logiškas ir paprastas, ir jį pamatysite toliau pateiktame vaizdo klipe:
Tikėtina, kad GPU sparta priverstinai sumažinta, ir taip gamintojas greičiausiai apsidraudė nuo skaudžių išmaniojo telefono perkaitimo pasekmių. Testų metu HTC One temperatūra sėkmingai perkopė iki tol neregėtus 50oC. Kas būtų, jei neturėtume radiatoriaus vaidmenį atliekančios aliuminio nugarėlės, sunku pasakyti. Tačiau telefoną laikyti rankoje žaidimų metu bus labai labai karšta. Tai yra bene didžiausias HTC One minusas.
Tokia temperatūra – dar ne riba. Buvo sėkmingai viršyta 50′C temperatūra. Buvo velniškai karšta… |
Iš AMD juokiamasi, kad ji gamina „keptuves“. HTC ir Qualcomm, panašu, taip pat. Šaltas tik Intel… |
Ar dideles temperatūras lėmė konstrukciniai ypatumai, o galbūt itin galingi komponentai, sunku pasakyti. Matyt, tą lėmė abu faktoriai. Jau dabar galima įsivaizduoti, kas bus, kai atsiras telefonai, turintys dar galingesnę Snapdragon 800 platforma. Panašu, kad ne veltui kai kurios kompanijos į mobiliuosius įrenginius ėmė diegti termovamzdelius, kuruos jau ne vienerius metus naudoja nešiojamųjų kompiuterių gamintojai.
Baterija
Išmaniajame telefone HTC One įdiegta 2300 mAh ličio polimerų baterija, tad galima tikėtis visa neprastų autonominio darbo laiko rezultatų.
- „Idle“ testo metu (trys keturi balso skambučiai per parą, keletas trumpųjų žinučių) HTC One veikė apie 9 paras. Galima dar kartą pastebėti, kad ramybės būsenoje Qualcomm Snapdragon procesoriai yra pakankamai taupūs, kad ir kokie galingi būtų.
- „Office“ režimas (balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartkartėmis pasinaudojama internetu, padaroma keletas nuotraukų) – telefonas veikė maždaug 3 paras. Rezultatas vidutiniškas.
- „Multimedia“ testų metu (žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos) Optimus G baterija leido darbuotis apie 8 valandas 30 minučių. Iki rekordinių dešimties su puse valandų, kuriuos pademonstravo LG Optimus G, pritrūko, tačiau nereikia pamiršti, kad turime reikalų su galingesne platforma. Kartu galima pastebėti, kad HTC One ne taip taupiai energiją eikvojo, dirbdamas su Wi-Fi, kaip tą darė LG sprendimas.
- „Stress“ testo metu baterija išlaikė šiek tiek daugiau nei 2 valandas. Tokio rezultato buvo galima tikėtis, nes turime tikrai galingą aparatinę įrangą.
Kalbant apie baterijos įkrovimo spartą, pilnas pasikrovimas truko apie 2 valandas 50 minučių, prijungus prie 220V elektros lizdo. Įkrauti iki 90 proc. užteko maždaug 2 valandų ir 5 minučių. Dar kartą priminsime, kad įkrovimas, prijungus prie USB lizdo, trunka bene dvigubai ilgiau.
HTC One pranašumai ir trūkumai
Pranašumai:
- Didelis produktyvumo lygis;
- Puikios kokybės ekranas;
- Malonus akiai, patogus korpuso dizainas;
- Aukštos kokybės, lyginant su konkurentais, integruoti garsiakalbiai ir komplekte esančios Beats Audio ausinės;
- Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos);
Trūkumai:
- Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio;
- Didelis korpuso kaitimas žaidimų metu (kitais atvejais – viskas atitinka normą).
Ypatumai:
-
Nėra gamykliškai įdiegto vaizdo grotuvo.
Išvados
Išvadas pradėkime nuo rekomendacijų, kurios leistų ištaisyti esamus HTC One trūkumus. Visų pirma, kaip ir daugelio kitų gamintojų atveju, norėtųsi pagaliau pamatyti kamerą, kurios daromų nuotraukų kokybė atitiktų garsius technologijų pavadinimus ar didelius megapikselių skaičius. Beveik visi išmaniųjų telefonų gamintojai čia žaidžia dideliais reklaminiais skaičiais. HTC pabandė nuo to atsiriboti ir pasiūlyti „karštą pyragėlį“ UltraPixel technologijos pavidalu, tačiau kad tai leido smarkiai pagerinti kokybę, pasakyti nedrįstame.
Antra, išmaniųjų telefonų produktyvumo lygis auga žvėriškais tempais. Tai priverčia susidurti su didelio šilumos išskyrimo problema – HTC One tai akivaizdžiai parodė. Plonas korpusas ir galingi komponentai nėra patys geriausi kaimynai. Taigi ateityje bus labai įdomu pažiūrėti, kokiu keliu eis gamintojai, bandydami išspręsti šią visuotinę problemą.
O dabar apie malonesnius dalykus. Pirma, HTC One pasirodė kaip tikras flagmanas. Turime itin didelį produktyvumo lygį beveik visose užduotyse, kurias galima atlikti išmaniuoju telefonu: galime naršyti internete, dirbti su el. paštu, galime žaisti žaidimus, klausytis muzikos (tam puikiai tiks aukštos kokybės ausinės ir integruoti BoomSound garsiakalbiai).
Puikus HTC One dizainas taip pat verčia žavėtis šiuo išmaniuoju telefonu. Jis išsiskiria iš konkurentų, solidžiai ne tik atrodo, bet ir jaučiasi, paėmus jį į ranką (skirtingai nei kai kurių gamintojų „galaktiški“ flagmanai), ir tą pripažino ne tik stiprioji lytis, bet ir gražiosios lyties atstovės.
Apžvalgos metu mobiliojo ryšio operatorių salonuose HTC One buvo galima įsigyti už maždaug 2 150 litų, tačiau gerai paieškojus, galima rasti pasiūlymų ir už maždaug 1 850 litų, o šioje kainų kategorijoje HTC One su tokiu dizainu, funkcionalumu ir produktyvumo lygiu sau lygių šiuo metu neturi.