Į visuomenėje kilusią diskusiją dėl naujojo Karo policijos įstatymo įsitraukė ir vienas politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“, vadovaujamos filosofo Vytauto Radžvilo, bendražygis Vytautas Sinica. Jis atskleidė, kaip supranta šį įstatymą ir kokių gerų esminių naujovių jame įžvelgia.
Pasak politikos apžvalgininko, „jeigu valdžia norės prievartos, nėra skirtumo kuri tarnyba ją vykdys“.
„Karo policijai šiomis pataisomis nesuteikta jokių naujų didesnių nei kitoms tarnyboms galių. Suteiktos lygiai tos pačios, kurias turi paprastoji policija, sienų apsaugos tarnyba, STT ir panašiai. Ir šios galios suteiktos su kariuomenes objektais arba kariškiais susijusių veikų lauke, ne civilių tarpusavio reikalams spręsti“, - išaiškino V. Sinica.
Vyras taip pat pateikė praktišką pavyzdį, kodėl toks įstatymas reikalingas – tam, kad pas merginą pasislėpusį dezertyrą Karo policija galėtų iškrapštyti be paprastosios policijos pagalbos.
„Praktinė problema, kad kai Karo policijos pareigūnai, kurių tai atsakomybė, įtaria, tarkim, pas mergaitę X besislepiant namuose dezertyrą, bet negali patys apžiūrėti namų, o turi kviesti policiją, kad ji apžiūrėtų. Neefektyvumas. Ne nauji reiškiniai ir poreikiai išprovokavo, o sena sena problema pagaliau išspręsta. O kad senas nišines mažai kam rūpinčias problemas tik po dešimtmečių ištaiso, tai čia Lietuvoje įprasta praktika“, - įstatymo būtinybę vaizdžiai išaiškino V. Sinica.
Pasak jo, iki šiol Karo policijos galios išskirtinai mažos ir tai kėlė nepatogumus.
„Iki šiol jos buvo išskirtinai mazos ir praktikoje tai kėle nepatogumus, nuolat buvo situacijos, kai savo srities pažeidimams spręsti karo policija kvietėsi paprastą policiją. Tai buvo nenormali iškreipta situacija, dabar tuo SUVIENODINIMU ji normalizuojama – vienos tarnybos nebus priklausomos nuo kitų, kai skirtingose srityse atlieka identiškas funkcijas“, - svarstė V. Sinica.
Ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas Šarūnas Puidokas:
„Nacionalinis susivienijimas“, daugelio Lietuvos gyventojų vilties ir ateities partija. Todėl sunku suprasti, kodėl vienas šios partijos lyderių leidžia atvirai sau demonstruoti, kad jis arba neskaito įstatymų, arba jų paprasčiausiai nesupranta.
O gal čia įtaką jaunam polikui padarė tai, kad jis ne vienerius metus dirbo Seimo narių Irenos Degutienės bei Agnės Bilotaitės padėjėju? Tada V. Sinicos teisinį neraštingumą gal ir galima būtų pateisinti…
Tačiau bet kokiu atveju, jam reikėtų pradėti gilintis į įstatymus, nes kas bus, kai toks teisinis beraštis pats taptų Seimo nariu? Todėl ir priiminėjami tokie netobuli įstatymai, kai į vieną vietą susirenka krūva teisiskai visiškai neišprususių individų. Tokius piktavaliams juk labai lengva vedžioti už nosies ir kvailinti.
Įdomu būtų išgirsti ir partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininko Vytauto Radžvilo nuomone aptariamo įstatymo klausimu. Nes dabar atrodo, kad po neseniai vykusių Seimo rinkimų tas žmogus visai išnyko iš viešosios erdvės. O juk tiek daug vilčių į jį sudėta...“
Keli susiję:
Kupiškio savivaldybės tarnautojas: nemanau, kad tai įmanoma XXI amžiuje, Europos viduryje, priklausant ES ir NATO
TARAS IVANEC išaiškinimas, tai kažkas ypatingo: Karo policijos įstatymo „Aiškinamasis raštas“
Karo policijos įstatymas: su sulaikytuoju civiliu, karo policininkai turės galimybę bendrauti visas 24 valandas
Komendanto valanda koronavirusui turėtų suduoti stiprų smūgį, tačiau ją įvesti kol kas dar delsiama
Spaudos konferencija apie ULTRAįstatymą, kurį jau pasirašė valstybės lyderis G. Nausėda
2K+: ypatingos svarbos įstatymas priimtas paskutinę praėjusios kadencijos Seimo dieną be diskusijų
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]