Jungtinės Karalystės gyventojai jau ima suvokti ko neteko, kai apsisprendė išstoti ir išstojo iš Europos Sąjungos.
„Su „Brexit“ susijusios kliūtys nulėmė, kad maisto kainos Jungtinėje Karalystėje išaugo šešiais procentais, o spaudimas vartotojų perkamajai galiai padidėjo“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių partijos portalo analitinėje analizėje „Brexit“ pasekmės: pragyvenimas Jungtinėje Karalystėje tapo brangesnis“, cituojant „Bloomberg“.
Maisto produktų, kuriuos Britanija paprastai importuoja iš Europos Sąjungos, pavyzdžiui, šviežios kiaulienos, pomidorų ir uogienės infliacija buvo ryškesnė nei tokių produktų kaip tunas ir egzotiniai vaisiai, kurie yra įvežami iš kitų šalių, rodo Londono ekonomikos mokyklos Ekonominės veiklos tyrimo centro duomenys. Tyrimas apėmė dvejus metus iki 2021 metų pabaigos ir mėginta atsiriboti nuo pandemijos poveikio.
Tyrimo metu „gauti rodikliai pabrėžia ekonominius sunkumus, susijusius su Jungtinės Karalystės sprendimu pasitraukti iš ES bendrosios rinkos ir muitų sąjungos“.
„Dėl to padaugėjo prekių reguliavimo bei pasienio patikrinimų ir atitinkamai pakilo transportavimo kainos. Didžiausias kainų šuolis fiksuotas po to, kai 2021 metų sausio mėnesį įsigaliojo prekybos susitarimas, reglamentuojantis Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES. Papildomos kliūtys pasienyje, pavyzdžiui, patikrinimai, ilgesnis laukimas eilėse ir papildomas popierizmas brangiai kainuoja gamintojam“, - atskleidžiama analizėje.
Naujausi
Naujausi komentarai
Cha
IP 90.131.34.20 | 12:32:39
Vakar per fricu tv rode filma apie svonderi ir sarikova, kazkaip panasus personazai i dabartinius...
Istorija kartojasi
IP 213.226.169.39 | 12:25:07
Ar pastebėjote, kad lietuvos respublika vėl valdo žemes iki pat juodosios jūros? Jie pagrobę baltarusijos prezidentę laiko pas save po padu, o ukrainą valdo tiesiogiai....