Prieš dvejus metus vykusiame referendume dėl šalies nepriklausomybės škotai pasisakė už tai, kad pasiliktų Jungtinės Karalystės (JK) sudėtyje. Manoma, kad rinkėjų pasirinkimą lėmė tai, kad būdama JK sudėtyje Škotija taip pat priklausė Europos Sąjungai. Jei 2016 m. birželio mėnesį vyksiančiame referendume dėl JK narystės ES laimės euroskeptikai, tai pagreitins Škotijos atsiskyrimo nuo JK procesą. Apie tai kalbėjo Škotijos premjerė Nikola Sterdžen (Nicola Sturgeon).
„Leiskite man būti visiškai atvirai. Aš noriu, kad balsuojantys birželio 23 d. vyksiančiame referendume pasisakytų už tai, kad šalis ir toliau būtų ES narė. Jei praėjus mažiau kaip dvejiems metams po Škotijos nepriklausomybės referendumo mes prieš savo valią nebebūsime ES nariais, nes mes juk balsavome už tai, kad likti JK sudėtyje, tai labai lengva atspėti, kad gali būti surengtas dar vienas referendumas dėl narystės Jungtinėje Karalystėje“, – sakė politikė.
JK premjeras Deividas Kameronas (David Cameron), gavęs ES kolegų patikinimą, kad jo šalies „ypatingas kelias“ nėra laikomas kažkuo nepriimtinu, pavadino šią vasarą vyksiantį referendumą dėl JK narystės ES „amžiaus avantiūra“.
2014 m. rugsėjo mėnesį vykusiame referendume 55% škotų pasisakė už tai, kad šalis pasiliktų Jungtinės Karalystės sudėtyje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]