Vilniaus savivaldybės specialistė Neringa Kolkaitė ir Vilniaus regioninio archyvo vadovas Virgilijus Morosas. |
Balandžio 8 d. kai Vilniuje, ant Vrublevskių bibliotekos sienos buvo sudaužyta atminimo lenta Generolui Vėtrai (Jonui Noreikai), ekspertai.eu kreipėsi į biblioteką norėdami sužinoti, kas toks yra lentos savininkas.
Tą pačią dieną bibliotekos atstovas paaiškino, kad lenta priklauso vienai patriotinei organizacijai, kurios pavadinimo dabar niekas neprisimena. O leidimą lentai pakabinti davė Mokslų akademijos prezidiumas.
Tada ekspertai.eu kreipėsi į Vilniaus savivaldybę. Vienas saivaldybės atstovas atvirai paaiškino, kad jam pačiam dar anksčiau teko ieškoti dokumentų apie lentą, tačiau nieko rasti nepavyko.
Tada ekspertai.eu buvo nukreipti į savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyrių, kur ir paprašė suteikti visą informaciją apie lentą.
Balandžio 10 d. vyriausioji specialistė Neringa Kolkaitė informavo, kad „2003 m. buvo surašyta 234 atminimo lentos“.
„Dalinuosi informacija, kurią pavyko surinkti: 2003 m. buvo surašyta 234 atminimo lentos. Atminimo lenta skirta Jonui Noreikai – generolui Vėtrai buvo įrengta savivaldybės lėšomis, vadovaujantis 1998 m. gegužės 19 d. Vilniaus miesto tarybos sprendimu. Atminimo lentos įrengiamos Vilniaus keisto savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu“, - laiške parašė savivaldybės darbuotoja.
Tačiau toks atsakymas neatrodė pakankamai informatyvus, siekiant išsiaiškinti lentos gyvenimo kelią bei jos savininką, todėl buvo paprašyta tiesiog surinkti ir pateikti visus dokumentus, susijusius su šia lenta.
Po trijų savaičių, gegužės 2 d. ekspertai.eu pagaliau sulaukė atsakymo.
„Visi sprendimai ir jų rengimo dokumentai mūsų Archyve jau nėra saugomi: vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo 15 straipsniu, visi Vilniaus miesto savivaldybės nuolat saugomi dokumentai (tarybos, valdybos sprendimai, mero potvarkiai, administracijos direktoriaus įsakymai veiklos klausimais ir kt.), sudaryti iki 2000 m. įskaitytinai, yra perduoti saugoti į Vilniaus regioninį archyvą (O. Milašiaus g. 23, Vilnius), kuris turi teisę išduoti jų patvirtintas kopijas. Todėl šiuo atveju mes jokių dokumentų kopijų pateikti Jums negalime. Reikia kreiptis į nurodytą valstybinį archyvą“, - nurodė Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus atstovė N. Kolkaitė.
Ekspertai.eu taip ir padarė – gegužės 3 d. kreipėsi į nurodyto valstybinio archyvo vadovą Virgilijų Morosą.
Keli susiję:
Niujorke trispalvės ir svastikos fone paniekintas Lietuvos didvyris
Vytautas Landsbergis išsakė savo kategorišką požiūrį į Jono Noreikos (Generolo Vėtros) veiklą
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]