Nuotr. lrv.lt |
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pagal geriausią užsienio šalių praktiką įkurta Inovacijų agentūra pradeda veiklą. Birželio 6 d. vykusiame naujosios agentūros biuro atidarymo renginyje pristatyta ir agentūros vadovė – didelę patirtį versle sukaupusi Romualda Stragienė.
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė agentūros atidarymo proga pažymėjo Vyriausybės siekį, jog Lietuva būtų lanksti, gebanti greitai reaguoti į pokyčius ir įgyvendinti inovacijas valstybė.
„Turime ir toliau ryškinti savo stiprybes ir būti nuoseklūs bei kūrybingi, todėl labai svarbu pasitelkti inovacijas“, - pasakė Vyriausybės vadovė, padėkojusi visai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komandai bei prisidėjusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, o taip pat į diskusijas įsitraukusiems ir vertingų pastabų pateikusiems socialiniams partneriams.
Kokie pasiekimai Lietuvos laukia, papasakojo ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Jau žinome, kiek inovacijų srityje turime būti pažengę 2030 metais – dvigubai išaugusi aukštos pridėtinės vertės dalis eksporte, trigubai padidėjusios privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, o kas antra įmonė - produktyvesnė nei ES vidurkis. Be to, esame užsibrėžę tikslą pasauliniame inovacijų indekse pakilti į 20 vietą. Tokie pokyčiai per penkerius metus sukurtų daugiau nei 12 mlrd. papildomo bendrojo vidaus produkto arba papildomai 5 tūkstančius eurų vienam gyventojui. Inovacijų agentūros ir naujos vadovės uždavinys – siekti šių tikslų, didinti verslo proveržio rodiklius ir auginti pasauliniu mastu konkurencingą ir inovatyvų verslą“, - atskleidė A. Armonaitė.
R. Stragienė, ilgus metus dirbusi versle ir vadovavusi didžiausiai Lietuvoje kosmetikos gamybos bendrovei „BIOK laboratorija“, konkurse į Inovacijų agentūros direktoriaus pareigas nurungė kitus 28 pretendentus.
Agentūra administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur. Didinant eksportą ir konkurencingumą, daug dėmesio bus skiriama Lietuvos įmonių tarptautiškumui skatinti, eksporto kompetencijoms didinti, naujų kontaktų paieškai ir partnerių tinklo plėtrai, eksporto rinkų diversifikacijai. Į eksporto skatinimą iki 2030 m. planuojama investuoti daugiau kaip 80 mln. Eur.
Agentūroje dirbs daugiau kaip 300 darbuotojų, ji taip pat turės regioninius padalinius 13-oje Lietuvos miestų.