2024 m. lapkričio 8 d.

 

Tiesiogiai internete: „Muziejai ir bibliotekos kaip įtraukiančios mokymosi erdvės“

Paskelbta: 2013-01-22 15:59 Autorius: kurybinespartnerystes.lt
Nuotr. kurybinespartnerystes.lt
Nuotr. kurybinespartnerystes.lt

Sausio 23 dieną 15 valandą „Kūrybinės partnerystės“ rengia paskaitą-diskusiją „Muziejai ir bibliotekos kaip įtraukiančios mokymosi erdvės“, kurią kviečia tiesiogiai stebėti internetu.

Pagrindinį pranešimą švietimo ir mokslo ministerijoje rengiamoje diskusijoje skaitys Paulas Kolardas (Paul Collard), tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Kūrybiškumas, kultūra ir edukacija“, Jungtinėje Karalystėje įgyvendinusios programas „Kūrybinės partnerystės“ ir „Atrask savo talentą“, vadovas.

Esminė nuostata, kuri bus plėtojama diskusijoje - kad kiekvienas jaunas žmogus pasaulį už klasės sienų gali patirti kaip integralią mokymosi dalį, kuri pratęsia ar papildo klasės aplinkoje vykstantį mokymąsi. Tam, kad mokymąsi papildytų kokybiškos, patyrimu ir refleksija grįstos patirtys galerijose, muziejuose, bibliotekose, pirmiausia reikia galvoti apie partnerystės tarp jų ir mokyklų kūrimą bei vystymą.

Kaip išeities taškai diskusijai siūlomi šie klausimai:

1. Aiškus naudos supratimas: kuo šios kultūrinės institucijos gali padėti mokyklai? Ką siūlo muziejai ir galerijos, ko negalima išmokti ar patirti mokykloje? Kaip šios institucijos galėtų paskatinti mokyklas mąstyti kitaip (tarpdalykinis (cross-curricular) požiūris, netradicinės mokymosi aplinkos, alternatyvios mokymosi strategijos)?

2. Kokią paramą šios kultūrinės institucijos galėtų teikti mokytojams, kad padidintų jų gebėjimus planuoti mokymąsi už klasės sienų, susieti muziejų siūlomas patirtis su ugdymo turiniu, pasinaudoti kolekcijomis kaip naudingu mokymosi įrankiu?

3. Kokie paramos ir bendradarbiavimo modeliai jau egzistuoja šioje srityje? Pavyzdys: „Watch this Space“ programa Anglijoje, kurios esmė – menininkų ir mokytojų profesinis tobulėjimas bendradarbiaujant galerijoms ir mokykloms.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama „Kūrybinių partnerysčių“ tinklalapyje internete.

www.kurybinespartnerystes.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras