Tai paaiškėjo, ištyrus šį Generalinės prokuratūros (GP) atsakymą:
“Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad teisinėje valstybėje kiekvienam piliečiui, taip pat ir prokurorui, kaip privačiam asmeniui, užtikrinamos galimybės savo interesus ginti teisme. Nėra jokio teisinio pagrindo, draudžiančio prokurorui, kaip privačiam asmeniui, teistis su valstybės institucijomis, tarp jų ir su prokuratūra. Pagarbiai, Komunikacijos skyrius.”
Taip GP atsakė į ekspertai.eu klausimą, ar prokurorę Ritą Aliukonienę ištikęs susidvejinimas netrukdo jai eiti pareigų.
Taigi, prokuroras taip pat yra pilietis. Žmogus. Tad noras užvaldyti valstybinės reikšmės vandens telkinį ir jam nesvetimas.
“Akmenėlis turi šaltą širdį” - rašė klasikė. Ir išties, juk prokuroras niekuo nėra blogesnis už kokį nors akmenėlį. Jis taip pat turi širdį. O širdžiai – neįsakysi. Ji gali mylėti ežeringus Trakus ir nekęsti Konstitucijos, kuri neleidžia turėti kokio nors “kemsyno”...
Šia humanistine gaida galima būtų ir baigti, jei ne vienas žmogiškas neaiškumas. Klausimą ekspertai.eu adresavo generaliniam prokurorui Dariui Valiui. Atsakymą, parašytą gražia teisine kirilica, pasirašė Komunikacijos skyrius.
Kas yra šio atsakymo autorius? Sunku patikėti, kad D. Valys, garsėjantis nuožmia prokuratūros reforma ir kadrų politika, būtų toks iškilus humanistas... O gal atsakymą parašė koks nors kitas žmogaus sielos žinovas, o D. Valys net nežino, kad prokurorė R. Aliukonienė privataus asmens būklėje kaunasi su GP dėl tvenkinio, kuris gali priklausyti tik valstybei?
Ekspertai.eu dar kartą kreipėsi į GP, prašydami išsklaidyti šias abejones. Kas yra tas humaniškas žmogus, informavęs apie pilietinę prokuroro teisę geisti valstybės turto?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]